Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 23. 10. 2018 celkem 16 událostí.
 vitr3.jpg
V souvislosti se silným větrem vyjížděly jednotky požární ochrany k celkem 10 zásahům, a to zejména během včerejšího večera (23. 10.) a dnešní noci (24. 10.). Silný vítr například uvolnil část lešení v Hradci Králové, Plotištích nad Labem. Hasiči jej částečně rozebrali tak, aby nehrozilo žádné nebezpečí. Dále odstraňovali popadané stromy na Hradecku (Štít, Hradec Králové, Slatina, Kratonohy), na Trutnovsku (Žacléř, Královec) a v Krkonoších. V ranních hodinách poté vyjížděla jednotka ke spadlému stromu, který blokoval provoz na železniční trati u Kuksu.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 14:07
n-Bydzov1.jpg
Profesionální jednotka z Nového Bydžova zasahovala u dopravní nehody dvou osobních automobilů mezi Novým a Starým Bydžovem. Jeden z havarovaných vozů skončil mimo komunikaci v příkopu. Při nehodě došlo ke zraněné jedné osoby, kterou si převzali do péče záchranáři. Hasič místo události zajistili, provedli protipožární opatření, pomohli s naložením vozu na odtahovou službu a předali místo policistům.

Holohlavy – dopravní nehoda – 17:30
holohlavy1.jpg
K dopravní nehodě osobního automobilu, který havaroval v katastru Holohlav na úseku mezi Smiřicemi a Černožicemi, vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, převrátilo se přes střechu a skončilo v porostu mimo komunikaci. Hasiči místo události zajistili, na havarovaném voze provedli protipožární opatření. Osoba, která ve voze cestovala, byla po příjezdu jednotky již mimo havarovaný automobil. Do péče si ji převzali zdravotničtí záchranáři.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – dopravní nehoda – 16:22
pecka1.jpg
V katastru části Bělá u Pecky havaroval osobní vůz, který skončil po nehodě převrácený na bok v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči pomohli s naložením vozu na odtah a zajistili úklid komunikace. Na místě zasahovala profesionální jednotka z Nové Paky.

Vidochov – dopravní nehoda – 20:50
vidochov1.jpg
Novopačtí profesionální hasiči byli povoláni také k dopravní nehodě, která se stala na komunikaci I/16 v katastru Vidochova nedaleko Horky u Staré Paky. Havaroval zde osobní automobil a dodávka. V dodávce cestovalo v tu dobu celkem pět osob. Všechny byly po nehodě v pořádku, ale došlo ke zranění člověka z osobního vozidla. Hasiči provedli na havarovaných vozech protipožární opatření a zajistili úklid komunikace.
vidochov2.jpg
Silniční tah musel být na nezbytně nutnou dobu z důvodu záchranných a likvidačních prací uzavřen. Vzhledem k tomu, že se nehoda stala na rozhraní krajů, spolupracovali hasiči na místě nehody s HZS Libereckého kraje.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 23:59
Profesionální hasiči z Náchoda vyjížděli do části Staré Město nad Metují do Zelené ulice, kde pomáhali s nouzovým otevřením bytu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 10:49
Rychnovští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se stala na průjezdu městem na komunikaci I/14. Nehoda se obešla bez zranění osob, jedno z vozidel narazilo do druhého zezadu. Hasiči provedli protipožární opatření a odklidili automobily mimo komunikaci tak, aby neblokovaly plynulý provoz. Na závěr zajistila jednotka úklid povrchu komunikace.

Synkov-Slemeno – technická pomoc – 13:41
Do části Synkov mířili profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Častolovic. Z kotelny domu vycházel kouř. Hasiči průzkumem na místě zásahu zjistili, že se nejedná o požár, ale pouze o závadu na kotli. Jednotky místo zajistily, vynosily popel z přetopeného kotle a objekt odvětraly. Pro jistotu byl proveden průzkum objektu pomocí termokamery, zda se nikde nenachází skrytá ohniska. Výsledek byl negativní.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Janské Lázně – požár – 07:44
janske-lazne1.jpg
K požáru hrabanky u lesního porostu vyjížděli v úterý ráno profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Horního Maršova. Průzkumem hasiči zjistili, že hoří plocha o velikosti přibližně 3x3 m a hrabanka již pouze dohořívala. Požár byl způsoben v momentě, kdy došlo k vysypání horkého popela na kompost. Naštěstí se však dále nerozšířil a událost se tak obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje