Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

18.08.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 17. srpna 2017, celkem 18 událostí.

sp.jpg
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli v 16:55 přivoláni do Měníku k požáru vozidla Škoda Felicia. Jednotka požár během několika málo minut uhasila. Unikající provozní kapaliny jímala do nádoby. Škoda byla odhadnuta na 5 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 10 tis. Kč.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolní hasiči byli v 17:59 přivoláni do ulice Klicperova v Chlumci nad Cidlinou, kde řidič osobního vozu narazil zezadu do motocyklu. Motorkář si stěžoval na bolest za krkem. Hasiči mu nasadili krční límec. Poté byl muž odvezen na vyšetření do nemocnice.

sp-(1).jpg
Územní odbor Jičín

dolni-n-ves.jpg
Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Lázní Bělohrad a Mlázovic vyjeli ve 6:08 do Dolní Nové Vsi z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Došlo k zahoření kondenzátoru v elektrorozvodně. Jednotky zakouřené prostory odvětraly pomocí přetlakové ventilace. Příčinou byla technická závada, která způsobila škodu přibližně za 20 tis. Kč.

cernui2.jpg
Profesionální hasiči z Hořic společně s podnikovými hasiči z ČEPRO Cerekvice byli v 19:29 přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel do Čenice. K úniku provozních kapalin nedošlo.

sp-(2).jpg
Územní odbor Náchod

ceska-skalice.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda byli v 9:08 přivoláni do České Skalice k osobnímu vozidlu, které sjelo částečně do vodní nádrže Rozkoš. Ve vozu nikdo nebyl. Hasiči zajistili vozidlo proti pohybu. Jednotka pomohla s naložením auta na odtah.

Jaroměřští profesionální hasiči otevřeli krátce po 17. h (ohlášeno 16:54) byt v ulici Legionářská v Jaroměři. Uvnitř byl ponechán zapnutý spotřebič.

Profesionální hasiči z Náchoda vyjeli v 19:16 k dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu, která se stala v Žabokrcích. Jednotka poskytla zraněnému hasiči první pomoc. Zdravotnická záchranná služba jej poté odvezla do nemocnice. Hasiči odstavili vozidla mimo komunikaci.

sp-(3).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Borohrádku byli v 10:34 přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala v ulici Jiřího z Poděbrad v Borohrádku. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči řídili v místě dopravu.

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v 11:08 přivoláni do Bílého Újezdu k osobnímu automobilu, který vyjel mimo vozovku do pole. Jedna osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Dobrušští profesionální hasiči pomohli odpoledne (ohlášeno 15:18) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Za Universitou v Dobrušce do sanitky.

sp-(4).jpg
Územní odbor Trutnov
Královédvorští profesionální hasiči byli ve 13:18 přivoláni ke střetu osobního vozidla s motorkářem, ke kterému došlo u Nemojova. Hasiči poskytli zraněnému motorkáři první pomoc. Po ošetření lékařem zraněného jednotka transportovala do přibližně 150 metrů vzdáleného vrtulníku letecké záchranné služby, který jej dopravil do nemocnice. Řidič vozidla utrpěl tržnou ránu na hlavě a byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného zlikvidovali odpoledne (ohlášeno 17:29) pomocí sorbentu olejovou skvrnu po dopravní nehodě v Prostředním Lánově.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje