Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 24. 10. 2018 celkem 52 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:59
HK-Pal-1-(1).jpg
Do Palachovy ulice mířila jednotka profesionálních hasičů z hradecké centrální stanice. Nehoda se obešla bez zranění osob, ale na místě došlo k většímu úniku provozních náplní a zároveň k poškození ostrůvku v komunikaci. Jednotka zajistila odstranění následků dopravní nehody a vrátila se zpět na stanici.

Hradec Králové – záchrana zvířete – 15:43
Profesionální hasiči z centrální stanice pomohli zachránit kočku, která spadla do světlíku. Zvíře předali v pořádku majitelce.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:47
hk-Bri-S-(1).jpg
Do ulice Bratří Štefanů mířili hasiči z centrální stanice, a to kvůli dopravní nehodě tří osobních vozidel. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a zajistili unikající provozní kapaliny. Poté odstranili následky dopravní nehody, ta se obešla bez zranění.

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 16:51
novy-bydzov1-(1).jpg
Profesionální jednotce z Nového Bydžova byl vyhlášen poplach kvůli dopravní nehodě osobního automobilu, která se stala na silničním úseku mezi Novým Bydžovem a Skochovicemi. Vůz vyjel mimo komunikaci, převrátil se přes střechu a zůstal převrácený na boku v poli.
novy-bydzov2-(1).jpg
Po příjezdu hasičů na místo události se jedna osoba nacházela mimo havarované auto, osobu tedy nebylo nutné vyprostit. Zraněné ženě poskytli hasiči první předlékařskou pomoc a na místo mířil také vrtulník letecké záchranné služby. Jednotka posléze pomohla s transportem pacientky do vrtulníku. Místo události hasiči zajistili, poté jej předali policistům a vrátili se zpět na základnu.

Hradec Králové – požár – 21:51
Jednotka z centrální stanice likvidovala v Hradecké ulici požár kontejneru na plasty. Plameny nezpůsobily žádnou škodu.

04:58 Hradec Králové (Slatina) odstranění větve z komunikace HZS HK
06:29 Kratonohy odstranění stromu z komunikace HZS HK-Pražská

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Rohoznice – dopravní nehoda – 10:00
Profesionální jednotka z Hořic a dobrovolní hasiči z Ostroměře zasahovali u dopravní nehody dvou nákladních automobilů, které se střetly boky vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jeden z vozů zůstal po nehodě na komunikaci, druhý se ocitl částečně mimo vozovku. Hasiči místo události zajistili a vyčkali do příjezdu policie, které věc posléze předali.

Ostroměř – únik nebezpečných látek – 16:17
Překopnuté plynové potrubí v ulici T. G. Masaryka bylo důvodem k vyhlášení poplachu u profesionálních hasičů v Hořicích, ale i u dobrovolné jednotky v Ostroměři. Hasič místo události zabezpečili a zaškrtili poškozenou trubku. Nebezpečné koncentrace plynu v ovzduší naštěstí nenaměřili. Místo zásahu předala jednotka plynárenské pohotovosti.
08:21 Červená Třemešná odstranění stromu z komunikace HZS Hořice, JSDH Ostroměř
11:06 L. Bělohrad (Hřídelec) odstranění stromu z komunikace HZS Nová Paka
13:55 Nová Paka odstranění stromu HZS Nová Paka

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 06:28
V části Běloves zajistila profesionální jednotka z Náchoda odstranění následků dopravní nehody na žádost policistů. Havaroval zde osobní automobil a motocykl. Jednotka zasypala uniklé provozní náplně sorpčním materiálem a povrch vozovky uklidila.

Jaroměř – dopravní nehoda – 06:45
V Hradecké ulici na komunikaci č. I/33 havarovaly dvě dodávky a jeden osobní automobil. Při nehodě došlo také ke zranění jedné osoby. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z jaroměřské stanice. Provoz na komunikaci byl omezen, byla průjezdná jedním jízdním pruhem. Hasiči po došetření nehody havarovaná vozidla odstranili mimo komunikaci a očistili povrch vozovky.

Náchod – technická pomoc – 20:32
Profesionální jednotka z Náchoda vyjela do Plhovské ulice na základě oznámení, že došlo k prasknutí vodovodu. Průzkumem jednotka zjistila, že potrubí prasklo pod chodníkem. Místo události si převzali zástupci vodovodů a kanalizací a jednotka se vrátila zpět na základnu.
12:25 Stárkov odstranění stromu HZS Náchod
15:25 Náchod (Lipí) odstranění stromu z komunikace JSDH Náchod

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Čestice – únik nebezpečných látek – 09:33
Do Čestic mířili profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Častolovic. Mělo zde dojít k úniku plynu po narušení plynového vedení. Měření hasičů však bylo negativní.

Technická pomoc v souvislosti s odstraňováním následků silného větru:
10:40 Rychnov n. K. (Panská Habrová) odstranění větve z komunikace HZS Rychnov n. K.
12:50 Zdobnice odstranění stromu z komunikace HZS RNK, JSDH Rokytnice OH
14:40 Janov (Tis) odstranění stromu, spadlé el. dráty HZS Dobruška

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Zdobín – dopravní nehoda – 08:22
zdobin-(1).jpg
U dopravní nehody osobního automobilu bez zranění osob zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem. Auto vyjelo mimo komunikaci a skončilo v plotě, který tím poškodilo. Jednotka místo události zajistila, provedla protipožární opatření a předala místo zásahu policistům.

Dolní Lánov – dopravní nehoda – 14:56
Vrchlabským profesionálním hasičům byl vyhlášen poplach z důvodu dopravní nehody osobního automobilu. Ten vyjel mimo komunikaci, projel plotem a zastavil se až o dům. Řidič vyvázl z nehody bez zranění, nedošlo ani ke zranění jiných osob nebo obyvatel domu. Hasiči provedli protipožární opatření, u havarovaného vozu odpojili akumulátor a předali místo zásahu policistům.
01:14 Pec pod Sněžkou odstranění stromu z komunikace JSDH Pec p. Sněžkou
03:28 Bílá Třemešná odstranění stromu z komunikace HZS DKnL, JSDH B. Třemešná
cervena-tremesna-(1).jpg
04:54 Žacléř (Prkenný Důl) odstranění stromu z komunikace HZS Trutnov, JSDH Žacléř