Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 29. 10. 2018 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Skalice – dopravní nehoda – 22:35
skalice1-(1).jpg
V katastru části Skalička havaroval osobní automobil. Vůz zůstal stát po nehodě převrácený na boku na silnici. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Osoba z vozu se po příjezdu jednotky na místo nacházela již mimo havarovaný automobil, který byl vlivem nehody značně poškozen.
skalice2-(1).jpg
Hasiči asistovali záchranářům při poskytování první pomoci zraněné osobě a dále pomohli s transportem do sanitky. Místo události jednotka zajistila, provedla na havarovaném voze protipožární opatření a uklidila jej mimo komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 16:01
Profesionální jednotka z Jičína zasahovala v ulici Kosmonautů, kde provedla nouzové otevření bytu kvůli zraněné osobě.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – dopravní nehoda – 10:15
Hronov-(1).jpg
V Jiráskově ulici havarovala dvě osobní vozidla, při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Náchod. Jednotka zajistila na místě odstranění následků dopravní nehody a odklizení vozidel mimo komunikaci.

Náchod – technická pomoc – 10:57
V části Malé Poříčí v Broumovské ulici spadlo elektrické vedení, jeden drát zůstal ležet na komunikaci. Hasiči oznámili událost majetkovému správci, drát odstranili a předali místo policistům.

Police nad Metují – záchrana zvířete – 20:15
Hasiči z Náchoda a Police nad Metují zachránili kočku, která spadla do kanalizace.

18:18 Bohuslavice odstranění stromu z komunikace HZS Dobruška, JSDH Bohuslavice

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Lupenice – dopravní nehoda – 10:52
Lupenice-(1).jpg
Rychnovští profesionální hasiči vyjeli k dopravní nehodě osobního vozidla, která se stala na komunikaci I/14 v katastru obce Lupenice. Automobil zůstal po nehodě z větší části v příkopu mimo komunikaci. Hasiči zabezpečili havarovaný vůz proti vzniku požáru a usměrňovali provoz na pozemní komunikaci do příjezdu policistů. Komunikace musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena, a to při odstraňování havarovaného vozu.
Jednotka následně zlikvidovala následky dopravní nehody a vrátila se zpět na stanici. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Technická pomoc v souvislosti s odstraňováním následků silného větru.:
16:40 Synkov-Slemeno odstranění stromu z el. vedení HZS Rychnov n. K., JSDH Častolovice
syvkov-siemen-(1).jpg
19:07 Olešnice v O.h. spadlé dráty el. vedení HZS Dobruška, JSDH Olešnice v O.h.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Velké Svatoňovice – dopravní nehoda – 09:53
Markousovice1-(1).jpg
V katastru části Markoušovice zasahovali profesionální hasiči z Trutnova u dopravní nehody dvou osobních automobilů, z toho jedno mělo za sebou přípojný vozík. Při nehodě došlo ke zranění dvou lidí. Hasiči řídili v místě nehody dopravu a zajišťovali havarovaná vozy proti vzniku požáru. Následně odstranili vozidla mimo komunikaci a pomohli s naložením na odtah.

Zlatá Olešnice – dopravní nehoda – 10:50
zlata-olesnice-(1).jpg
Na komunikaci I/16 nedaleko Zlaté Olešnice došlo k dopravní nehodě osobního vozidla bez zranění posádky. Automobil vyjel částečně ze silnice. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře. Místo události zajistili a následně pomohla místní jednotka s odtažením havarovaného automobilu.

01:56 Malá Úpa odstranění stromů z komunikace HZS Trutnov
20:11 Pec p. Sněžkou odstranění stromu z komunikace HZS Trutnov, JSDH Pec p. Sněžkou
21:10 Špindlerův Mlýn odstranění stromů z komunikace JSDH Špindlerův Mlýn

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje