Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 1. 11. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Předměrice nad Labem – dopravní nehoda – 9:11
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská a Jaroměře byli dopoledne přivoláni k dopravní nehodě tří osobních vozidel, která se stala na silnici I/33 u Předměřic. Jeden automobil skončil v příkopě. Komunikace byla průjezdná jedním jízdním pruhem. Ke zranění osob nedošlo.

Chlumec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 21.24
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolní hasiči vyjeli večer k havárii osobního automobilu, který se střetl s divočákem. Nehoda se stala v ulici Rooseveltova. Ke zranění osob nedošlo. Z vozidla unikla pouze chladicí kapalina.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Podhorní Újezd – technická pomoc – 13:28
Větev topolu, která zasahovala do silnice I/35 , odstranili odpoledne profesionální hasiči z Hořic.

Hořice – únik nebezpečných látek – 16:32
Místní profesionální hasiči zlikvidovali odpoledne olej z vozovky na náměstí Jiřího z Poděbrad. Olej unikl z proražené vany osobního vozidla.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Staré Město nad Metují – záchrana osob – 10:27
Náchodští profesionální hasiči pomohli dopoledne s transportem pacienta z bytu v ulici Bílkova do sanitky.

Křinice – dopravní nehoda – 12:48
krinice3-(1).jpg
Broumovští profesionální vyjeli po poledne k havárii osobního vozidla, ktríé skončilo převrácené na střeše v příkopu. Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření. Zraněná řidička byla po prvotním ošetření odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Broumov – požár – 13:53
Místní profesionální a dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k trafostanici, ze které se kouřilo. Po otevření objektu pracovníkem ČEZ. Jednotky průzkumem zjistili, že došlo k zahoření v okenním ránu. Ke škodám nedošlo.

Pavlišov – požár – 15:28
Místní profesionální a dobrovolní hasiči zlikvidovali odpoledne beze škod požár lesní hrabanky v Pavlišově.

Dolany – dopravní nehoda – 16:32
Ke střetu osobního vozidla a motocyklu vyjeli odpoledne jaroměřští profesionální hasiči. Nehoda se stala na silnici I/33 mezi obcemi Dolany a Svinišťany. Vozidla z místa ujelo. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči pomohli s naložením motorky na odtah a uklidili vozovku.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 8:17
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli přivoláni do budovy v ulici Mírová, kde došlo k úniku vody z prasklé hadice na toaletách. Jednotka vodu z objektu odčerpala a poskytla několik vysoušečů.

Černíkovice – technická pomoc – 15:17
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči odpoledne skáceli prasklý smrk, který hrozil pádem.

Rychnov nad Kněžnou – záchrana osob – 20:53
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli přivoláni k otevření dveří pokoje v budově na Starém náměstí. Uvnitř bylo dítě, které bylo v pořádku. Jednotka nezasahovala, dveře byly otevřeny před jejich příjezdem majitelem.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Babí – dopravní nehoda – 10:05
babi2-(1).jpg
Trutnovští profesionální hasiči vyjeli dopoledne k havárii osobního automobilu, který narazil do svodidel mezi Trutnovem a Babím. Ke zranění osob nedošlo. Uniklý olej zlikvidovali hasiči pomocí sorbentu.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje