Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 12. 11. 2018 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

auto-horiww.jpg
Hradec Králové – požár – 16:54
hk-kladska-(1).jpg
Do Kladské ulice spěchali profesionální hasiči z centrální stanice. Oznamovatel zde ohlásil požár osobního automobilu, přičemž měl vycházet zpod kapoty dým. Hasiči po svém příjezdu provedli protipožární opatření a objevili menší ohnisko v izolaci v motorové části. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 60 tisíc korun, naopak škoda byla minimální. Nikdo nebyl při události zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – dopravní nehoda – 11:08
K dopravní nehodě dodávky vyjížděli v pondělí dopoledne profesionální hasiči z Nové Paky. Nehoda se obešla bez zranění osob. Vůz havaroval do stromu, vyprostit jej musela specializovaná firma. Jednotka poté asistovala při uvolnění vozu, komunikace mezi Peckou a Horkou u Staré Paky byla na nezbytně nutnou dobu při provádění likvidačních prací neprůjezdná.

Lázně Bělohrad – technická pomoc – 17:56
Profesionální novopacká jednotka mířila v podvečer do Zámecké ulice, kde v jednom z bytů existovalo podezření na únik oxidu uhelnatého z karmy. Hasiči naměřili v bytě skutečně několik desítek jednotek ppm v ovzduší. Místnosti zasahující jednotka odvětrala, vypnula plyn vedoucí do karmy a odpojila také kotel od elektrického proudu. Další kontrolní měření už nebezpečnou koncentraci plynu v ovzduší neprokázalo.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 06:45
nachod-brazec2-(1).jpg
V části Bražec zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo ke zranění tří osob, jednu z nich museli hasiči z vozu vyprostit. Jednotky místo události zajistily, provedly protipožární opatření a po došetření nehody policisty zajistily odstranění následků a úklid komunikace.

Kramolna – dopravní nehoda – 13:00
kramolna-tan1-(1).jpg
Náchodští profesionální hasiči mířili do obce Kramolna, části Trubějov. Osobní vůz zde narazil do stromu, naštěstí se nehoda obešla bez zranění osob. Hasiči místo zabezpečili, provedli protipožární opatření a zajistili unikající provozní kapaliny. Následně se jednotka postarala o úklid vozovky a pomohla s naložením havarovaného vozu na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 12:14
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou pomáhali s nouzovým otevřením dveří od bytu v ulici Anatola Provazníka.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Úpice – požár – 15:30
Do ulice Na Veselce mířili profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice, aby zlikvidovali požár malého plastového koše. Při příjezdu jednotek na místo byl již požár uhašen.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje