Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 13. 11. 2018 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:49
HK1-(1).jpg HK2-(1).jpg

Dopravní nehoda dodávkového vozidla blokovala provoz v úterý před polednem na kruhovém objezdu u ČKD. Nehoda se obešla bez zranění, nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Plně naložená dodávka skončila po nehodě převrácená na bok. Aby se mohlo vozidlo odtáhnout, bylo nutné vyskladnit všechen převážený materiál. Hasiči tak pomohli řidiči s vyložením krabic na ostrůvek a poté automobil převrátili zpět na kola. Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

nebezpecne-latky.jpg
Podůlší – únik nebezpečných látek – 13:31
Do obce Podůlší vyjeli v úterý odpoledne profesionální hasiči z Jičína. V jednom z rodinných domů existovalo podezření na únik oxidu uhelnatého. Hasiče na tuto skutečnost upozornili záchranáři, kteří v domě ošetřovali jednu zraněnou osobu. Jednotka po svém příjezdu naměřila koncentraci látky ovzduší v hodnotě 120 ppm, což je hodnota zdraví člověk nebezpečná a škodlivá. Hasiči celý dům vyvětrali, další měření již bylo negativní.

Jičín – dopravní nehoda – 15:56
Profesionální hasiči z Jičína zasahovali u dopravní nehody dvou osobních automobilů, která se stala na obchvatu města. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči místo události zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru, uniklé provozní náplně zasypali sorbentem a postarali se o úklid vozovky.

Jičín – dopravní nehoda – 17:35
Na kruhovém objezdu mezi ulicemi Hradecká a Husova havarovaly dva osobní automobily. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, kterou si převzali do péče záchranáři. Hasiči místo události zabezpečili a vrátili se zpět na základnu.

Jičín – dopravní nehoda – 17:42
V Tyršově ulici došlo k dopravní nehodě, při které se střetl osobní vůz s chodcem. Hasiči pomohli záchranářům s transportem pacienta do sanitního vozu. Místo zásahu poté předali policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – únik nebezpečných látek – 14:12
Profesionální hasiči z Náchoda zasypali sorbentem olejovou skvrnu, která se táhla v délce asi 50 metrů na náměstí Čs. armády. Na místě spolupracovala jednotka spolu s technickými službami.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Opočno – dopravní nehoda – 06:57
Do Nádražní ulice mířili profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Nehoda se obešla bez zranění osob, ale na místě zůstalo množství úlomků a střepů. Hasiči zajistili úklid vozovky.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 16:59
Ve Smetanově ulici havarovala dvě osobní vozidla. Na místo vyjeli rychnovští profesionální hasiči. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Po došetření policií se postarala jednotka o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Černý Důl – únik nebezpečných látek – 09:37
V Černém Dole došlo na komunikaci k úniku oleje z proražené vany osobního vozidla. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka obce Černý Důl – Čistá. Hasiči skvrnu o délce asi 300 metrů zasypali sorpčním materiálem.

Doubravice – požár – 21:13
Doubravice-(1).jpg
Královédvorští profesionální hasiči mířili v úterý večer do obce Doubravice, kde byl oznámen požár popelnice. Oheň nezpůsobil žádné škody.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje