Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 14. 11. 2018 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 12:29
Do centra města na Gočárovu třídu mířili profesionální hasiči z centrální stanice. Krajské operační a informační středisko totiž přijalo zprávu o tom, že jedna osoba vylezla na střechu obchodního centra a seděla na okraji. Hasiči vyjeli na místo s výškovou technikou, ale jejich zásah nebyl nakonec potřebný. Osobu si převzali do péče záchranáři a jednotka se mohla vrátit zpět na základnu.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 15:23
Trebechovice-1-(1).jpg
K dopravní nehodě osobního vozidla a dodávky na silnici I/11 vyjížděli profesionální hasiči z hradecké centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem.
Trebechovice2-(1).jpgVšichni účastníci nehody se nacházeli při příjezdu hasičů mimo havarované vozy. Hasiči zabezpečili vozy proti vzniku požáru a odpojili akumulátory. Jednotky poté zajistily úklid komunikace. Nikdo nebyl při nehodě zraněn.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18:17
V Plačicích havarovaly na Pražské třídě dva osobní vozy. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, do péče si je převzali záchranáři. Hasiči uklidili vozovku od uniklého oleje, kapalinu zasypali sorbentem.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 21:32
HK-Vaz-(1).jpg
Ve Vážní ulici došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které se převrátilo na střechu a zůstalo ležet mimo komunikaci. Při nehodě poškodilo vozidlo také dva stromy, které rostly podél silnice. Jedna osoba byla zraněna. Hasiči místo události zajistili, zkontrolovali, zda nedochází k úniku kapalin a provedli opatření proti vzniku požáru. Poté si místo události převzali policisté

.ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Mladějov – dopravní nehoda – 07:31
Profesionální jednotka z Jičína i dobrovolná jednotka ze Sobotky mířily na místo dopravní nehody, která se stala na úseku mezi Mladějovem a Hrdoňovicemi v katastru obce Střeleč. Havaroval zde osobní automobil, který se převrátil na bok. Osoba, která v něm cestovala, se nejdříve nemohla z havarovaného vozu dostat, ale při příjezdu hasičů na místo už byla mimo automobil. Při nehodě nedošlo ke zranění ani k úniku provozních náplní. Hasiči převrátili auto zpět na kola a vrátili set na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Na územním odboru Náchod nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bystré – technická pomoc – 07:15
Profesionální hasiči z Dobrušky pomáhali v obci Bystré, kde se na jednom z domů ulomil hromosvod. Hasiči
zasahovali na místě s výškovou technikou a hromosvod ze střechy odstranili.

Týniště nad Orlicí – dopravní nehoda – 07:49
Tyniste-P-(1).jpg
V části Petrovičky zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Po dopravní nehodě zde částečně uvízl v příkopu malý nákladní automobil. Komunikace I/11 byla průjezdná, vozidlo tvořilo jen malou překážku. Jednotka se dostala na místo s vyprošťovacím automobilem, náklaďák se jim podařilo uvolnit a dostat zpět na vozovku. Po dobu vyprošťovacích prací musela být silnice uzavřena.
Velke-Petrovioce-(1).jpg
ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Malé Svatoňovice – technická pomoc – 18:29
Tři jednotky hasičů pomáhaly ve středu v podvečer s čerpáním vody ve vytopeném bytě v obytném domě v Úpické ulici. Hasiči odčerpali vodu za pomoci vysavače a zavřeli přívod vody do bytu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Úpice a Malých Svatoňovic.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje