Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 15. 11. 2018 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Voleč – dopravní nehoda – 07:50
Volec1.jpg
K dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla mířili ve čtvrtek ráno profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Vozidla havarovala na dálnici D11 na úrovni obce Voleč. Dálnice musela být vinou nehody na nezbytně nutnou dobu uzavřena.
Volec2.jpg
Osobní vůz byl po nehodě značně zdemolovaný. Záchranáři se postarali o řidiče tohoto vozidla a převezli jej k preventivnímu vyšetření do zdravotnického zařízení. Jednotky místo události zajistily a následně se postaraly o úklid komunikace.

Staré Ždánice – dopravní nehoda – 17:29
Na žádost sousedního HZS Pardubického kraje vyjela k dopravní nehodě dodávky a osobního vozidla jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská. Při nehodě bylo zraněno celkem pět osob. Jednotka postupovala na místě na základě pokynů velitele, asistovala při ošetření a transportu zraněných osob. Jeden z pacientů musel být transportován do zdravotnického zařízení vrtulníkem LZS.

Hradec Králové – požár – 16:39
Hasiči z obou hradeckých stanic vyjeli k nahlášenému požáru v Bezručově ulici. Hořelo v třípodlažním panelovém domě. Průzkumem hasiči zjistili, že požár vznikl na balkóně bytové jednotky. Jedna osoba se nadýchala kouře, skončila v péči záchranářů. Škoda, kterou oheň způsobil, byla vyčíslena asi na 30 tisíc korun. Na místě ohořelo obložení, což bylo zapříčiněno nedopalkem cigarety.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičíněves – technická pomoc – 11:41
Profesionální jednotka provedla v části Bartoušov nouzové otevření dveří domu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Žďár nad Metují – požár – 12:34
Jednotky požární ochrany byly vyslány, aby uhasily požár v lesním porostu v lokalitě Ostaš. Jednalo se o nedohašené ohniště. Na místo události se museli dostat hasiči pěšky, požářiště pak okopali a prolili vodou. Při požáru zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a jednotky SDH Police nad Metují a Teplice nad Metují.

Jaroměř – dopravní nehoda – 17:34
Semonice1.jpg
V katastru části Semonice došlo na silnici I/33 u odbočky na Velichovky k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
semonice2.jpg
Po naložení vozidel na odtah zajistila jednotka úklid uniklých provozních kapalin. Látky zasypala sorbentem a komunikaci očistila.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Třebešov – požár – 06:20
Trebesov-n1.jpg
Oznámení o požáru v objektu pily v Třebešově přijalo krajské operační a informační středisko ve čtvrtek 15. 11. v 6:20 hod. Na místo vyslal operační důstojník celkem pět jednotek požární ochrany.
Průzkumem hasiči zjistili, že ohniska požáru se nachází v dopravníkové cestě a dále ve skladu. Objekt byl silně zakouřen. Jednotky natáhly hned několik vodních proudů, požár se jim podařilo lokalizovat v 6:51 hod, likvidace požáru pak byla ohlášena v 08:05 hod. Aby se hasičům podařilo uhasit všechna ohniska a byli si jisti, že se zde žádné další skryté nenachází, museli vyskladnit materiál pomocí nakladače.
Oheň poškodil zejména zařízení dopravníkové cesty a velkoobjemový kotel. Škoda vznikla také na sušeném řezivu, částka byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, podniková jednotka ŠKODA Kvasiny a jednotky SDH Solnice, Rychnov nad Kněžnou a Třebešov.

Doudleby nad Orlicí – záchrana zvířete – 13:13
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zachránili v Jiráskově ulici kočku, která seděla ve výšce na stromě a nemohla dolů. Jednotka sundala zvíře z nastavovacího žebříku.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 21:31
trutnov.jpg
V katastru části Kryblice havaroval v Bohuslavické ulici osobní automobil. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova. Vozidlo se převrátilo při jízdě zatáčkou na střechu, jedna osoba byla zraněna a postarali se o ni záchranáři. Jednotka otočila následně havarovaný vůz zpět na kola a předala místo zásahu policistům.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje