Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 19. 11. 2018 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 06:27
HK-U-Sout1-(1).jpg
Hradečtí profesionální hasiči z centrální stanice mířili na most U Soutoku, kde do sebe narazila tři osobní vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Z jednoho z havarovaných automobilů vytékaly provozní náplně, které jednotka zasypala sorbentem.
HK-U-Sout2-(1).jpg
Vozy poté odstranili hasiči na bok silnice a povrch komunikace uklidili. Provoz na komunikaci byl blokovaný jen částečně, havarované vozy stály v levém jízdním pruhu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13:19
HK-Hor1-(1).jpg
Do Horovy ulice vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Na parkovišti se stala dopravní nehodě dvou osobních vozidel.
HK-Hor2-(1).jpg
Auta zůstala stát po nehodě tak, že z jednoho nemohla posádka vystoupit. Hasiči vůz odtlačili a lidem uvnitř pomohli ven.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 06:40
Nachod-hor2-(1).jpg
Profesionální jednotka z Náchoda vyjela do Horovy ulice, kde pomáhala s uvolněním menšího osobního vozidla. To bylo zaparkované u domu a hrozilo pádem z kopce dolů. Hasiči vozidlo nadzvedli pomocí vyprošťovacího automobilu a usadili jej na komunikaci.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 17:15
nov-mesto-n-M1-(1).jpg
V části Vrchoviny zasahovali u dopravní nehody profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Osobní automobil narazil v křižovatce do zdi rodinného domu, přičemž došlo ke zranění osoby ve vozidle.
nov,mesto-nM2-(1).jpg
Pacienta si převzali do péče záchranáři. Hasiči místo zajistili, provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Místo zásahu si poté převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 13:48
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla v Bezručově ulici. Vůz narazil do betonového sloupku, jedna osoba pak skončila v péči záchranářů. Hasiči provedli na havarovaném automobilu protipožární opatření a následně jej odtlačili mimo komunikaci, aby nebránil provozu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje