Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 20. 11. 2018 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Předměřice nad Labem – únik nebezpečných látek – 11:04
Profesionální hasiči ze sanice Hradec Králové – Pražská mířili do Předměřic, kde došlo k proražení plynového potrubí. Hasiči vyznačili nebezpečnou zónu a vyčkali příjezdu plynařů, kterým poté místo zásahu předali.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 19:18
Na silnici I/35 došlo v blízkosti kruhového objezdu u ČKD k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Osobní vůz narazil do nákladního a poté vylétl ze silnice, kde se v poli převrátil přes střechu. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první předlékařskou péči, pacienta si převzali posléze do svých rukou záchranáři. Jednotka místo události zajistila, provedla protipožární opatření a následně předala místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Šonov – požár – 15:21
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru v lesním porostu, který vznikl po nenahlášeném pálení. Na místo zásahu se hasiči museli dostat pěšky, protože ohniska byla v nepřístupném terénu. Požár nezpůsobil žádnou škodu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Broumova a jednotky SDH Martínkovice, Broumov a Meziměstí.

Heřmánkovice – dopravní nehoda – 16:44
K osobnímu automobilu, který skončil po nehodě v příkopu, vyjeli profesionální hasiči z Broumova. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči vyprostili vůz zpět na komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 21:01
Místní dobrovolná jednotka pomohla s povytažením osobního vozidla, které částečně sjel mimo komunikaci. Hasiči vytáhli vůz bez poškození zpět na silnici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Královec – dopravní nehoda – 16:24
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře vyjeli k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo mimo komunikaci. Při nehodě došlo také k nárazu do dopravního značení. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a předali místo policistům.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje