Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje , čtvrtek 15. června 2017 do 16. h

16.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje , čtvrtek 15. června 2017 do 16. h

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a místní dobrovolní hasiči byli v 9:30 přivoláni k dopravní nehodě dodávky a nákladního vozidla, která se stala v ulici Vitouškova v Třebechovicích pod Orebem. Ke zranění osob nedošlo. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. Poté jednotka provedla úklid vozovky.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli ve 14:25 ke střetu tří osobních automobilů, ke kterému došlo u nákupního centra Aupark na Gočárově třídě v Hradci Králové. Jednotka zkontrolovala vozidla, zda nedošlo k úniku provozních kapalin. Jedna osoba utrpěla lehčí zranění, ošetření však odmítla.

Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální hasiči vyjeli ve 3:19 do Mlázovic k osobnímu vozidlu, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Stalo se tak poté, co se řidič vozu údajně vyhýbal psu. Nehoda se obešla bez zranění.

Profesionální hasiči z Jičína byli ve 12:36 přivoláni do obce Pševes úklidu komunikace. Jednotka na místě nezasahovala. Skvrna na vozovce byla starší a nikoho neohrožovala.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v 8:16 přivoláni do ulice Bělská ve Velké Ledhuji. Došlo zde k překopnutí přívodu plynového potrubí a k úniku plynu. Hasičům se podařilo únik zastavit a místo předali pracovníkům RWE.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

K nepojízdnému nákladnímu vozidlu byli do Solnice v 11:17 přivoláni profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Kamion blokoval kruhový objezd. Hasiči pomocí vyprošťovacího automobilu vozidlo odtáhli mimo komunikaci a zprůjezdnili ji.

K osobnímu vozidlu, se kterým narazila jeho řidička do svodidel, vyjeli v 15:22 profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice. Nehoda se stala u obce Ještětice. Došlo k úniku oleje. Hasiči skvrnu o rozloze 60 x m zasypali sorbentem. Provoz na komunikaci řídila jednotka kyvadlově. Po vyšetření nehody Policí ČR provedli hasiči úklid vozovky. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Územní odbor Trutnov

Královédvorští profesionální hasiči odstranili po 11. h (ohlášeno 10:52) větev ze silnice mezi obcemi Mostek a Debrné.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele