Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje , středa 21. června 2017 do 13. h

21.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje , středa 21. června 2017 do 13. h

Územní odbor Hradec Králové

Do budovy v Gajerových kasárnách vyjeli v 8:59 profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic. Došlo zde k sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Hasiči místo zkontrolovali. Jednalo se pouze o planý poplach způsobený prachem z .

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Černilova byli ve 12:02 přivoláni k požáru do Bukoviny. Oznamovatel z dálky viděl černý dým. Jednalo se o požár dřeva na dvou pozemcích. Hasiči na likvidaci požáru použili dva proudy C. Požár se dvěma ohnisky byl lokalizován krátce před 13. h.

Územní odbor Jičín

Hořičtí profesionální hasiči byli v 8:37 přivoláni k naftové skvrně do Jeřic. Skvrna o velkosti 5 x5 m zde zbyla po krádeži nafty z bagru. Jednotka naftu zasypala sorbentem.

Profesionální hasiči z Jičína vyjeli ve 12:09 k požáru do obce Robousy. Na místě jednotka zjistila, že je zde vypalována tráva na ploše přibližně 4 x 10 m. Hasiči místo uhasili pomocí vysokotlaku a odjeli zpět na stanici.

Územní odbor Náchod

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Drážní hasiči z České Třebové prořezávali zeleň během dne (ohlášeno 7:51) podél trati v Doudlebách nad Orlicí.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli v 10:00 přivoláni k otevření zabouchnutého bytu do rychnovské ulice SNP. Uvnitř byly ponechány léky.

Územní odbor Trutnov

Trutnovští profesionální hasiči zasahovali při požáru během dopoledne (ohlášeno 9:57) v Trutnově. Doutnající hrabanku a kořenový systém hasiči prolili jedním proudem. Ke škodám nedošlo.

6rqT08MuTGMC99TrcY.jpg

Alena Kuthanová, DiS.