Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje , úterý 20. června 2017

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

21.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje , úterý 20. června 2017

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 20. června 17 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Černilova byli v 15:02 přivoláni k požáru trávy a klestí do místa mezi Smiřicemi a Smržovem. Oheň se rozšířil po ohlášeném pálení. Požár se téměř podařilo uhasit před příjezdem hasičů na místo. Ti poté plochu 5 x 10 m prolili vodou. Ke škodám na majetku nedošlo.

Dobrovolní hasiči z Malšovic a Svinar asistovali během odpoledne (ohlášeno 15:15) na ME v basketbalu na zimním stadionu v Hradci Králové.

Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic vyjeli v 19:45 do bytu v ulici Horova v Hradci Králové z důvodu nahlášení hořící karmy. Při příjezdu hasičů na místo se již v bytě nikdo nenacházel. Jednotky na místě zjistily, že se nejednalo o požár, ale pouze technickou závadu. Místo bylo předáno uživatelce bytu s poučením o nutnosti revize karmy.

Územní odbor Jičín

Hořičtí profesionální hasiči pomohli krátce před polednem (ohlášeno 11:46) zdravotnické záchranné službě se snesením pacienta do sanitky z bytu v ulici Pelikánova v Hořicích.

Jičínští profesionální hasiči byli ve 14:47 přivoláni do Dvorců. Oznamovatel ohlásil obavu o svůj pozemek se senem a stodolou, jelikož soused na svém pozemku zapálil bez dozoru seno. Jednotka požár suché trávy uhasila přes plot. Osoba byla poučena a vše bylo vyřešeno domluvou. Ke škodě nedošlo, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 50 tis. Kč.

Novopačtí profesionální a dobrovolní hasiči spolu s místními dobrovolnými hasiči likvidovali odpoledne požár lesního porostu u obce Úbislavice. Jednotky 10 ohnisek na ploše 50 x 50 m prolily dvěma proudy. Požár ohlásil na tísňovou linku v 17:24 všímavý houbař. Škoda na 150 mladých stromcích byla odhadnuta na 5 tis. Kč, uchráněn byl majetek v hodnotě 50 tis. Kč.

Územní odbor Náchod

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 5:05 k otevření čerpací stanice do ulice Pražská v Náchodě. Jednotka dovnitř vnikla pomocí speciálního nářadí oknem.

Profesionální hasiči z Náchoda likvidovali ráno (ohlášeno 6:24) vosí báň na domě ve výšce 3 m v ulici Havlíčkova v Hronově.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v 11:33 přivoláni k autobusu zapadlém v příkopě ve Slavném. Hasiči autobus vyprostili.

Broumovští profesionální a dobrovolní hasiči byli v 15:15 přivoláni do Pěkova k požáru nákladního vozidla Tatra. Řidič motorový prostor zasypal pískem. Hasiči místo ještě ochladili vodou. Škoda byla odhadnuta na 1 tis. Kč.

K požáru lesní hrabanky menšího rozsahu vyjeli v 17:19 náchodští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči k ulici Českoskalická v Červeném Kostelci. Požár byl ihned beze škod uhašen.

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Hořiček a Chvalkovic byli v 18:59 přivoláni k požáru sena a strniště do Chvalkovic. Požár o rozsahu 15 x 20 m byl během několika minut uhašen.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Drážní hasiči z České Třebové prováděli během dne (ohlášeno 7:37) ořez větví podél trati v Doudlebech nad Orlicí.

Územní odbor Trutnov

Trutnovští profesionální hasiči a úpičtí dobrovolní hasiči otevírali po 11. h (ohlášeno 11:09) zabouchnutý byt v ulici Pod Skalkou v Úpici. Senior měl uvnitř léky.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem vyjeli v 16:50 k otevření dveří v domě v obci Žireč. Hasiči dovnitř vnikli oknem a dveře otevřeli.

Profesionální hasiči z Trutnova byli v 18:28 přivoláni do místa poblíž Markoušovic. Jednalo se o požár pařezu a stromku. Jednotka doutnající spáleniště prolila vodou. Požářiště poté zkontrolovala pomocí termokamery.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje