Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ,středa 14. června 2017 do 17. h

15.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ,středa 14. června 2017 do 17. h

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a chlumečtí dobrovolní hasiči byli v 6:03 přivoláni k otevření dveří bytu do ulice Palackého v Chlumci nad Cidlinou. Ve dveřích byl zevnitř klíč. Seniorka nemohla vstát a strávila celou noc na zemi. Žena si stěžovala na bolest ramene a hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě s jejím transportem do sanitky.

UN-Chlumcec.JPG

Novobydžovští profesionální hasiči a chlumečtí dobrovolní hasiči vyjeli ve 14:13 k nákladnímu vozidlu s proraženou palivovou nádrží v centru Chlumce nad Cidlinou. Došlo k úniku přibližně 5 litrů nafty. Skvrnu hasiči zasypali sorbentem a vozovku uklidili. Dalších 60 litrů nafty se jednotce podařilo přečerpat do barelů.

Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální hasiči byli v 10:55 přivoláni k likvidaci bodavého hmyzu do ulice Husova v Jičíně. Jednotka na místě zjistila, že se jedná o prázdnou loňskou vosí báň.

Profesionální hasiči z Nové Paky vyjeli v 15:19 do Úbislavic na pomoc zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta do sanitky. Jednalo se o zraněnou osobu po pádu z přibližně tří metrů. Jednotka transportovala pacienta pomocí lezecké techniky z 1. patra do přízemí a naložila jej do sanitky.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda a profesionální hasiči z Červeného Kostelce zasahovali ráno (ohlášeno 6:33) u střetu osobního automobilu a dodávky. Nehoda se stala na silnici mezi Červeným Kostelcem a Červenou Horou. Komunikace byla zcela neprůjezdná. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Na vozidlech bylo provedeno protipožární opatření. Došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči skvrnu zasypali sorbentem. Vozovku plnou střepů jednotka uklidila. Provoz na komunikaci byl obnoven teprve kolem 9. h.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli v 15:06 přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel zn. Škoda Octavia a Toyota. Nehoda se stala na křižovatce před obcí Záměl. Jednotka v místě řídila dopravu kyvadlově. Na vozidlech provedli hasiči protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Poté provedli úklid komunikace. Jedno z vozidel hasič pomocí navijáku odtáhli ke krajnici. Jedna osoba utrpěla úder do hlavy, ošetření však odmítla.

Místní dobrovolní hasiči vyjeli v 16:02 do ulice Čapkova v Týništi nad Orlicí. Sklep jednoho domu byl zatopen. Uvnitř byl kotel, který hasiči odpojili od elektrické energie. Poté vodu dosahující výšky přibližně 15 cm odčerpali.

Územní odbor Trutnov

Na žádost Policie ČR vyjeli v 11:00 k otevření bytu trutnovští profesionální hasiči do ulice Za Komínem v Trutnově.

Profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova zasahovali odpoledne (ohlášeno 13:33) u dopravní nehody nákladního a osobního vozidla, která se stala na silnici I/14 v Horním Lánově. Jedna osoba byla lehce zraněna. Došlo k proražení palivové nádrže kamionu a úniku několika desítek litrů nafty na vozovku. Informována byla Česká inspekce životního prostředí a Správa a údržba silnic. Skvrnu o přibližné velikosti 60 x 5 m zasypaly jednotky sorbentem. Krátce před 15. h obnovila Policie ČR provoz v jednom jízdním pruhu. Zametací vůz SÚS provedl úklid místa nehody. Na místo vyjelo vozidlo odtahové služby.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele