Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 15. březen 2017

16.03.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 15. březen 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská byla v 03:50 hodin přivolána na pomoc muži v rodinném domě v ulici V Aleji v Předměřicích nad Labem. Kvůli výpadku elektrické energie muž vstal z postele, upadl a nedokázal bez pomoc vstát. Hasiči mu pomohli vstát a obnovili přívod elektrické energie do domu.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Rychnovští profesionální hasiči vyjeli v 03:46 hodin k odstranění kamenů z vozovky u obce Uhřínov. V části Malý Uhřínov došlo k částečnému sesuvu svahu a uvolnění kamenů. Tři z nich zablokovaly vozovku a hasiči je museli odklidit na krajnici.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Borohrádku byly ve 14:36 hodin přivolány na pomoc záchranné službě s transportem zraněné seniorky v Borohrádku. Třiaosmdesátiletá žena upadla ve sklepě domu, ze kterého ji hasiči transportovali do sanity.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli v 05:50 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Rybalkova v Jaroměři.

V osm hodin ráno byli hasiči z Jaroměře přivoláni městskými strážníky k vytažení staršího kočárku z řeky v ulici Československé armády v Jaroměři.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 16:48 hodin k nouzovému otevření bytu v Jungmannově ulici v Hronově. Podle informací od oznamovatelky se uvnitř měl nacházet muž s možnými zdravotními potížemi. Nezraněný šedesátiletý muž otevřel dveře bytu sám a hasiči nemuseli zasahovat.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují vyjely v 19:08 hodin k tragické dopravní nehodě, která se stala na hlavní silnici č. I/33 mezi Českou Skalicí a Náchodem. Ve stoupání u Vysokova došlo ke střetu cyklisty s nákladním vozidlem. Muž na kole utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Hasiči zajistili a nasvítili místo události pro potřeby policejního vyšetřování. Příčiny a okolnosti tragické srážky šetří Policie ČR.

Tři jednotky hasičů zasahovaly včera večer u požáru kůlny v ulici Hostovského v Hronově. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 19:36 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda, dobrovolní hasiči z Hronova a Velkého Poříčí. Hasiči dostali požár pod kontrolu v osm hodin večer a uhasili během další půl hodiny. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Územní odbor Trutnov
Trutnovští profesionální hasiči odstraňovali strom z komunikace u obce Jívka.

Územní odbor Jičín
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje