Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 16. března 2017

HZS Královéhradecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 16. března 2017
Územní odbor Hradec Králové
Obě královéhradeckého jednotky profesionálních hasičů ze stanice Pražská a centrální stanice vyjely ve 13:44 hodin k hlášenému požáru u rodinného domu ve Stěžírkách. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří uskladněné dřevo a plastový zahradní nábytek u domu. Hasiči dostali oheň velmi brzy pod kontrolu a nedošlo tak k rozšíření do obytných prostor rodinného domu. Požár poškodil skleněnou výplň na domě, dřevo a zahradní nábytek a způsobil škodu předběžně za 10 tisíc korun. Uchráněné hodnoty činí dva miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitelky, která ráno při odchodu z domu vysypala žhavý popel do plastového kontejneru u uskladněného dřeva. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli v 15:42 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici U Koruny v Hradci Králové.

Krátce po půl šesté večer královéhradečtí hasiči dohašovali ohnisko požáru v odpadkovém koši na zastávce městské hromadné dopravy v ulici Československé armády v Hradci Králové.

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové byla v 18:00 hodin přivolána k odstranění pohonných hmot z komunikace v ulici Jana Černého v Hradci Králové. Nafta unikla z autobusu městské hromadné dopravy a znečistila vozovku v délce zhruba jednoho kilometru. Hasiči zasypali látku větším množství sorbentu a na dočištění silnice byl povolán speciální vůz z dopravního podniku. Jednotka se poté vrátila zpět na základnu.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí vyjely ve 13:49 hodin k dopravní nehodě v Masarykově ulici v Častolovicích. Střet tří osobních vozidel zn. Škoda Octavia, Peugeot 206 a Opel Zafira se obešel bez zranění. Z poškozených vozidel unikly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem a odklidili z komunikace.

Územní odbor Náchod
Tři jednotky hasičů zasahovaly časně ráno u požáru kůlny a osobních vozidel u rodinného domu v obci Velké Petrovice. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 02:48 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda, dobrovolní hasiči z Police nad Metují a Velkých Petrovic. Při příjezdu první jednotky na místo určení byla celá dřevěná kůlna zničená požárem. U objektu byla uskladněna hromada dříví a zaparkovaná dvě osobní vozidla zn. Škoda Octavia a Volkswagen Sharan, která byla plameny zasažena. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 03:08 hodin a zlikvidovali během další půl hodiny. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci  na přívodu nebo rozvaděči k čističce odpadních vod. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 385 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Náchod)

Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli v 05:33 hodin k dopravní nehodě, která se stala na silničním obchvatu u České Skalice. Při srážce dvou osobních vozidel byli zraněni tři lidé, které ošetřila a převezla záchranná služba do nemocnice. Hasiči zajistili obě havarovaná vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Po vyšetření události Policií ČR pomohli s naložením aut na odtah. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli včera ve 14:46 hodin profesionální hasiči z Broumova. Osobní vůz zn. Peugeot skončil u obce Heřmánkovice částečně mimo vozovku a nakloněný v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči pomocí lan navijáků zásahových vozidel vyprostili automobil zpět na vozovku.

Územní odbor Trutnov
Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli v 05:49 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v Dolním Lánově.

Územní odbor Jičín
Jednotka HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk vyjela v 07:24 hodin k prořezu dřevin podél železniční trati u obce Libošovice.

Profesionální hasiči z Hořic byli ve 14:34 hodin přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla v obci Sukorady. Při příjezdu hasičů na místo byla řidička Volkswagenu Bora venku z auta a nezraněná. Havarovaný vůz částečně zasahoval do jízdního pruhu a jeho přední část poškodila plot u soukromého pozemku. Hasiči zajistili automobil proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)

Jedna osoba byla zraněna při střetu dvou osobních vozidel v obci Dětenice. Na místo události vyjeli ve 22:38 hodin profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Libáně. Zraněná osoba byla ošetřena a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření a zjistili vozidla proti úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje