Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 22. března 2017

HZS Královéhradecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 22. března 2017
Územní odbor Hradec Králové
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 06:53 hodin k odstranění stromu z komunikace v ulici V Mlejnku v Hradci Králové. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že po pádu zasahují větve stromu do silnice. Hasiči odstranili větve, které bránily plynulému provozu.

V 19:38 hodin byli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové přivoláni k neobvyklému zásahu do ulice Gagarinova v Hradci Králové. Vyjeli na pomoc muži, který se kolenem zaklínil do stojanu na kola a nemohl se sám vyprostit. Hasiči museli použít hydraulický rozpínák, kterým rozevřeli stojan a uvolnili zaklíněnou nohu muže. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Tři jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolných hasičů z Týniště nad Orlicí a Častolovic vyjely včera v 11:52 hodin k úniku pohonných hmot na silnici v Česticích a také Častolovicích. Hasiči nejprve zasypali sorbentem naftu na vozovce od kruhového objezdu v Česticích ve směru na Lípu nad Orlicí v délce zhruba 20 metrů. Poté provedli očištění vozovky od použitého sorbčního materiálu.
Z místa první události hasiči přejeli do Častolovic, kde očistili vozovku od uniklé nafty v délce zhruba 100 metrů. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

K požáru osobního vozidla vyjeli v podvečer hasiči do obce Kvasiny. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena dvě minuty po 18. hodině. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní podnikoví hasiči Škoda Kvasiny. Požár zasáhl a poškodil motorový prostor osobního auta. Jeho posádka se dostala včas ven a nikdo nebyl zraněn. Hasiči zlikvidovali požár za deset minut od ohlášení. Poškozený vůz odtáhli ze silnice na vedlejší komunikaci a odpojili autobaterii. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun, uchráněné hodnoty činí tři tisíce korun. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Náchoda vyjeli ve 23:51 hodin k otevření bytu na žádost záchranné služby na Freiwaldovo náměstí v Hronově.

Územní odbor Trutnov
Bez zranění se obešla dopravní nehoda, která se stala ve středu odpoledne v Bohuslavicích. U místní čističky odpadních vod havarovalo osobní vozidlo zn. Hyundai, které částečně skončilo mimo vozovku. Jeho řidič vyvázl bez zranění. Na místo události vyjeli v 15:13 hodin profesionální hasiči z Trutnova, kteří zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin. Po zabezpečení automobilu pomohli s jeho vytažením z příkopu a naložením na odtah.

Územní odbor Jičín
K dopravní nehodě došlo včera krátce po šesté hodině ráno u obce Robousy. V místě havarovalo osobní vozidlo, které narazilo do svodidel. Událost se obešla bez zranění. Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči z Jičína, kteří provedli odpojení akumulátoru a zamezili úniku provozních kapalin.

Jednotka profesionálních hasičů z Nové Paky vyjela v 06:19 hodin k pádu stromu, které poškodilo projíždějící vozidlo. K události došlo v lesním úseku u obce Hřídelec. Nehoda se obešla bez zranění řidiče automobilu. Hasiči rozřezali poškozený strom a odklidili ho z vozovky.

Profesionální hasiči z Hořic vyjeli krátce po poledni k otevření dveří místnosti domu v ulici Husova v Hořicích. Hasiči za asistence strážníků nejprve museli rozlištováním a demontáží skleněné výplně otevřít vstupní dveře do kanceláře v domě a poté provedli nouzové otevření dveří místnosti, ve které zůstal uvězněný muž. Po ukončení zásahu hasiči provizorně zabezpečili vstupní dveře do kanceláře vložením skleněné výplně. (foto: stanice Hořice)

Jednotka profesionálních hasičů z Hořic vyjela v 19:12 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Jiráskova v Hořicích.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky a dobrovolných hasičů z Úbislavic vyjely ve 20:30 hodin k hlášenému požáru sazí v komíně rodinného domu v obci Úbislavice. Hasiči museli vybrat dřevo a popel z kamen a následně pročistili komínové těleso od hořících sazí. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku. Majitelka byla poučena o nutnosti revize komína odbornou osobou.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje