Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 22. února 2017

23.02.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 22. února 2017
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli ve 14:15 hodin přivoláni k úklidu komunikace v ulici U letiště v Hradci Králové. Z poškozené dodávky uniklo několik litrů oleje, které znečistily zhruba 500 metrů komunikace. Na místo byli přivoláni pracovníci správy a údržby silnic, kteří označili daný úsek silnice. Hasiči zasypali olejovou skvrnu sorbentem. Na očištění povrchu vozovky byli na místo povoláni pracovníci technických služeb se speciálním vozidlem.

Jednotka dobrovolných hasičů ze Smidar prováděla monitoring vodního toku v obci.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Jaroměře a dobrovolných hasičů z Černilova vyjely ve 21:53 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Libřice. Vůz skončil mimo komunikaci a řidič vyvázl bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotka profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou vyjela v 05:22 hodin k dopravní nehodě, která se stala u obce Libel. Řidička osobního vozidla z dosud nejasných příčin vyjela ze silnice a skončila v poli na střeše. Při nehodě utrpěla zranění a byla převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči převrátili vůz zpět na kola a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Náchod
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Police nad Metují vyjely v 15:41 hodin k nouzovému otevření bytu v ulici Husova v Polici nad Metují. Při příjezdu profesionální jednotky byly již dveře otevřeny místní jednotkou dobrovolných hasičů. Uvnitř bytu byl nalezen uživatel bez známek života.

Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Adršpachu zasahovali včera před 18. hodinou v Adršpachu. Do areálu místního závodu se kvůli znečištěnému česlu na propusti dostala voda z místního potoka. Hasiči zabezpečili místo pytli s pískem a pročistili ucpané česlo od nánosů. Voda posléze opadla a nezaplavila objekt závodu.

Broumovští profesionální hasiči vyjeli v 17:49 hodin k uzavření tekoucí vody v bytovém domě v broumovské Lidické ulici. Hasiči nemohli zpřístupnit byt, ve kterém došlo k úniku vody. Uzavřeli proto hlavní přívod vody, plynu a elektrické energie do domu. Následně se vrátili zpět na základnu.

Dobrovolní hasiči z Adršpachu prováděli po 20. hodině monitoring hladiny místního potoka.

Územní odbor Trutnov
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů ze Svobody nad Úpou likvidovaly v 05:38 hodin požár odpadu v plechovém kontejneru v ulici Pod Rýchorami ve Svobodě nad Úpou. Požár nezpůsobil škodu na majetku.

Hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk pokračovali i během včerejšího dne v prořezávání dřevin podél železniční trati v Malých Svatoňovicích.

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli v 06:21 hodin k dopravní nehodě, která se stala v Mladých Bukách. Při střetu dvou osobních vozidel byli zraněni oba řidiči, které následně převezla záchranná služba do nemocnice. Obě vozidla skončila ve sněhové závěji. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po zadokumentování události Policií ČR odstranili oba vozy z komunikace. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dodávky, ke které došlo včera před 11. hodinou dopoledne u Velkých Svatoňovic. Na místo události vyjeli v 10:54 hodin profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice. Dodávkové vozidlo skončilo mimo vozovku na boku. Hasiči jej převrátili zpět na kola a zajistili proti požáru.

Profesionální a dobrovolní hasiči z Trutnovska zasahovali během včerejšího dne u několika popadaných stromů. Krátce po 14. hodině odstraňovali profesionální hasiči z Trutnova strom z komunikace u obce Vlčice. O hodinu později ve spolupráci s dobrovolnými hasiči ze Žacléře odklízeli strom mezi Zlatou Olešnicí a Bernarticemi. Další popadané stromy, které zablokovaly silnice likvidovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Bílé Třemešné v místní části Zboží, Horním Dehtově a Dolním Nemojově.
Na některých místem museli hasiči sledovat a monitorovat toky místních potoků a říček. Dobrovolní hasiči z Rudníku – Arnultovice monitorovali vodní hladinu toku Čistá po 16. hodině a dále pak ve 22:35 hodin.
Jednotka dobrovolných hasičů z Dolní Branné kontrolovala po 23. hodině průtok vody pod místním mostkem a monitorovala hladinu toku.
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem byli ve 23:32 hodin přivoláni k pročištění toku pod mostkem ve Dvoře Králové nad Labem. Jednotka nakonec nezasahovala a vrátila se zpět na základnu.

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Nové Paky vyjeli v 07:43 hodin k záchraně osoby, pod kterou se propadl led na rybníku v Nové Pace. Jednalo se o prověřovací cvičení profesionálních hasičů.

Jednotka profesionálních hasičů z Jičína vyjela ve 20:29 hodin k poškozené reklamní plachtě, kterou silný vítr uvolnil ze štítu bytového domu v ulici Dělnická v Jičíně. Hasiči uvolněnou plachtu sundali, aby nedošlo k jejímu pádu.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje