Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 23. březen 2017

24.03.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje  23. březen 2017

Územní odbor Hradec Králové

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky a dobrovolných hasičů z Třebechovic pod Orebem vyjely v 06:39 hodin k dopravní nehodě, která se stala mezi Klášterem nad Dědinou a obcí Ledce. Řidička osobního vozidla z dosud nejasných příčin vyjela ze silnice, kde narazila do stromu. Hasiči poskytli předlékařskou pomoc zraněné řidičce a po příjezdu záchranářů ji předali do jejich péče. Osobní vůz zabezpečili proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

K hlášenému požáru osobního vozidla vyjeli krátce po poledni profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou na 63. kilometr dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o technickou závadu motoru dodávky zn. Renault Master. Hasiči zkontrolovali vůz a vrátili se zpět na své základny.

Profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská vyjeli ve 20:06 hodin k doutnající hromadě klestí v areálu firmy v Říčařově ulici v Hradci Králové. Areál byl zamčen a uvnitř dohořívala kupa odpadu. Oheň neohrožoval žádný další majetek na pozemku. Na místo byl povolán majitel, který si místo události převzal a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice otevírali ve 21:00 hodin dveře bytu na žádost Policie ČR v ulici Markovická v Hradci Králové. K otevření museli využít lezecké vybavení a techniku.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová prováděli během dopoledne prořez stromů podél železniční trati u Slatiny nad Zdobnicí.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí zasahovaly ve 14:48 hodin u dopravní nehody, která se stala v ulici Fügnerova v Kostelci nad Orlicí. Po střetu dvou osobních vozidel Škoda Felície a Toyota skončilo první z nich v plotě u rodinného domu. Druhý vůz narazil do sloupu veřejného osvětlení, který poškodil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči odpojili u obou vozidel autobaterie a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Po zadokumentování události Policií ČR vyprostili škodovku i druhé vozidlo a obě pomohli naložit na odtah. Místo poškozeného sloupu a plotu ohraničili páskou. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

Profesionální hasiči z Dobrušky likvidovali ve 21:03 hodin požár odpadu v kontejneru v Zákraví. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Jaroměře byli v 03:40 hodin požádáni o pomoc s transportem pacienta do sanity v obci Nový Ples. Hasiči nakonec nezasahovali.

Jedna osoba byla zraněna při dopravní nehodě, která se stala včera odpoledne v Borské ulici v Náchodě. Na místo události vyjeli v 15:56 hodin místní profesionální hasiči. Při střetu dvou osobních vozidel zn. Chevrolet a Škoda Octavia byla zraněna řidička prvního vozidla. Hasiči zabezpečili oba automobily proti požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování události pomohli s naložením nepojízdného vozidla Chevrolet na odtah. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 19:54 hodin k odstranění větve z vozovky na Komenského náměstí v Hronově.

Územní odbor Trutnov

Devět jednotek hasičů vyjelo včera v podvečer k hlášenému požáru kravína v obci Dolní Lánov. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena jako požár střechy kravína, ve kterém bylo sto kusů dobytka. Na místo v 17:33 hodin vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí, Trutnova a stanice Jilemnice z Libereckého kraje. Dále byly povolány jednotky dobrovolných hasičů z Dolního a Horního Lánova, Hostinného, Vrchlabí 3 – Podhůří, Černého Dolu – Čistá a Dolní Branné.

Při příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že hoří v technickém zázemí, které je součástí kravína zemědělského družstva. Po zpřístupnění objektu předsedou družstva hasiči v dýchacích přístrojích a za použití jednoho vodního proudu zlikvidovali požár v denní místnosti určené pro ošetřovatele krav. Šetřením na místě bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci zapnutého přímotopu. Oheň se poté rozšířil na holinky a ošacení, které byly umístěny na kovovém sušáku. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 2,5 milionu korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Trutnov)

Územní odbor Jičín

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková

HZS Královéhradeckého kraje