Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 30. března 2017

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.03.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje  30. března 2017

hradec-kral.png
Územní odbor Hradec Králové

Tři jednotky profesionálních hasičů z Jaroměře, centrální stanice Hradec Králové a HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk zasahovaly včera dopoledne u střetu osobního vozidla a vlaku na železničním přejezdu v Černožicích. Při střetu byl zraněn řidič Škody Octavia. Příčiny nehody šetří Policie ČR a Drážní inspekce.

Ke střetu čtyř vozidel vyjeli v 08:39 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská na hlavní silnici č. I/33 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Nedaleko kruhového objezdu u bývalého ČKD ve směru na Hradec Králové se srazila dvě osobní a dvě dodávková vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a zajistili havarovaná auta proti požáru. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

 

K další nehodě čtyř vozidel došlo krátce po deváté hodině dopoledne opět na silnici č. I/33 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Ve směru na Hradec Králové u Smiřic se postupně srazila čtyři osobní vozidla. I tato nehoda se obešla bez zranění. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, kteří zabezpečili vozidla proti požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

 

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 10:34 hodin na pomoc ženě, která volala z bytu v Rybově ulici v Hradci Králové. Po otevření dveří byla uvnitř nalezena osmaosmdesátiletá seniorka, které uvízla noha v posteli a nemohla se pohnout. Žena byla předána do péče přivolané záchranné služby.

 

Ve 12:37 hodin byli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové přivoláni na Slezské předměstí v Hradci Králové, kde došlo při vykládání z osobního vozidla k pádu imobilní osoby. Hasiči pomohli ženě zpět na invalidní vozík.

 

K otevření bytu v ulici E. Beneše v Hradci Králové vyjeli v 17:25 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Klíče byly zevnitř v zámku zabouchnutého bytu a venku zůstaly dvě děti.

 

Tři jednotky hasičů z Královéhradeckého kraje zasahovaly v podvečer u dopravní nehody na úseku dálnice D11 ve Středočeském kraji. Na místo události vyjeli v 18:23 hodin profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Nového Bydžova a Chlumce nad Cidlinou. Na 56. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu se srazilo osobní vozidlo Škoda Octavia s dodávkou Volkswagen Transporter. Škodovka skončila v odstavném pruhu a dodávka zablokovala oba jízdní pruhy dálnice. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a zamezili úniku provozních kapalin. Po zadokumentování události Policií ČR odtáhli dodávku z jízdních pruhů a odstranili střepy a plastové části z komunikace. (foto: stanice Nový Bydžov)

 

Jedna osoba byla zraněna při nehodě osobního vozidla, která se stala včera večer v ulici Zborovská v Hradci Králové. Na místo události vyjeli ve 21:14 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, kteří zajistili vozidlo mimo komunikaci proti požáru a úniku provozních kapalin. Zraněná osoba byla ošetřena a poté převezena záchrannou službou do nemocnice.

 

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela ve 23:09 hodin k hlášenému požáru v objektu Telefonica v Hradci Králové. Provedeným průzkumem nebyl zjištěn žádný požár v budově. Jednalo se o chybné sepnutí čidla elektrické požární signalizace.


rych-nK.jpg

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotka HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová vyjela v 08:01 hodin k prořezu dřevin podél železniční trati u Vamberka.

 

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí vyjely v 10:59 hodin k vyproštění uhynulého koně z vody a bahna v části nazývané Podhorná v Kostelci nad Orlicí. Kvůli těžko přístupnému a nestabilnímu terénu se hasiči k mrtvému zvířeti dostali po lávce sestavené z nastavovacího žebříku. Jeden z hasičů upevnil pod koně popruhy a pomocí lan od navijáků cisterny a vyprošťovacího automobilu vyprostili zvíře z vody a bahna. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

 

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli ve 14:56 hodin povoláni k dopravní nehodě autobusu a osobního vozidla v Žamberecké ulici ve Vamberku. V osobním vozidle zn. Peugeot 206 došlo ke zranění jedné osoby, stejně tak jednoho cestujícího v autobusu. Hasiči oběma zraněným poskytli předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranné služby byli předáni k další péči. Zasahující jednotky provedly protipožární opatření u obou vozidel a po vyšetření nehody Policií ČR odstranily střepy a plastové části z komunikace. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

nachod.jpg

Územní odbor Náchod

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky a dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují zasahovaly po 21. hodině u dopravní nehody, která se stala v ulici Českých bratří v Novém Městě nad Metují. Řidič osobního vozidla z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení. Jedna osoba byla zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili vůz proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

 

Náchodští profesionální hasiči odstraňovali strom z komunikace u Horních Rybníků.

trutnov.png

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Vrchlabí a jejich kolegové z Libereckého kraje ze stanice Jilemnice byli v 11:37 hodin přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Dolní Branná. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že havarovaný vůz se nachází mimo vozovku na střeše. Ve vozidle cestovali tři lidé, včetně dítěte. To bylo zraněno a převezeno záchrannou službou do nemocnice. Hasiči převrátili auto zpět na kola a zajistili ho proti požáru. Následně jej vyprostili zpět na komunikaci. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

 

Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem vyjela v 16:35 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla za obcí Zboží ve směru na Choustníkovo Hradiště. Při příjezdu jednotky na místo byl zraněný řidič v péči záchranné služby. Automobil skončil mimo komunikaci. Hasiči zajistili havarovaný vůz a usměrňovali v místě dopravu. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

 

V Peci pod Sněžkou shořela rolba, škoda se vyšplhala na sedm milionů korun

 

Dvě jednotky hasičů byly včera 30. března 2017 odpoledne přivolány k požáru sněžné rolby na sjezdovce v Peci pod Sněžkou. Stroj začal hořet u horní stanice lanové dráhy Zahrádky Express. Na místo události vyjeli v 16:39 hodin profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou.

Hasiče a veškeré potřebné vybavení na likvidaci požáru vyvezli na místo policejní skútry a rolba místního občana. Při jejich příjezdu byla celá rolba v plamenech a poslední fázi hoření. Oheň se snažil zlikvidovat sám řidič, který použil jako hasební materiál sníh. Hasiči využili na lokalizaci požáru všechny dostupné síly a prostředky a hasili sněhem i pomocí sněžné frézy. Plameny dostali pod kontrolu v 17:17 hodin a uhasili během další hodiny. Požár s největší pravděpodobností způsobil řidič, který s rolbou nacouval do elektrické přípojky zařízení pro zasněžování. Tím došlo k vytržení, následnému zkratu a vznícení provozních kapalin. Hmotná škoda na zničeném stroji byla předběžně odhadnuta na sedm milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Trutnov)

 

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice vyjeli v 18:49 hodin k otevření dveří domu v Úpické ulici v Malých Svatoňovicích. Uvnitř se nacházela zraněná uživatelka, která byla předána do péče záchranné služby.

Jicin.png

Územní odbor Jičín

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

 

 

 

 

por. Bc. Martina Žahourková

tisková mluvčí

HZS Královéhradeckého kraje