Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 4. květen 2017

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 4. květen 2017

Územní odbor Hradec Králové
hradec-kral.png

Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli v 09:01 hodin k hlášenému požáru v Jiráskově divadle v Novém Bydžově. Jednalo se o prověřovací cvičení jednotky požární ochrany.

Dva lidé byli zraněni při dopravní nehodě dvou osobních vozidel v Koutníkově ulici v Hradci Králové. Na místo události vyjeli krátce po 15. hodině profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská. Po srážce skončilo jedno z aut mimo komunikaci. Oba zranění řidiči byli převezeni záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zabezpečili havarovaná auta proti požáru a odpojili u nich autobaterie. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové byla v 15:57 hodin přivolána do divadla Drak, kde byl elektrickou požární signalizací hlášen požár. Již cestou k zásahu byli hasiči informováni, že se jedná o nechtěné stisknutí požárního tlačítka. Jednotka provedla kontrolní průzkum objektu a vrátila se zpět na základnu.

K rozsáhlému úniku nafty v hradecké městské části Plácky vyjeli včera v 19:31 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Skvrna znečistila komunikaci v délce desítek metrů. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
rychnov-nad-kneznou.png

Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky vyjela ve 13:57 hodin k dopravní nehodě dvou dodávek na silnici mezi Dobruškou a Bačetínem. Při nehodě byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.

Územní odbor Náchod
nachod.jpg

Profesionální hasiči z Jaroměře byli v 09:47 hodin přivoláni na pomoc s odchytem zraněného srnce, který se dostal na zahradu domu v ulici Na Valech v Jaroměři. Ve spolupráci se strážníky městské policie a za asistence pracovníka záchranné stanice se hasiči snažili poraněnou zvěř odchytit. Při pokusu o odchyt byl zraněn strážník, kterým musel být záchrannou službou převezen k dalšímu ošetření do nemocnice. Zásah byl ukončen s tím, že na místo byl povolán veterinář, který zraněného srnce uspal.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce byly v 11:45 hodin přivolány do prodejny na náměstí T. G. Masaryka v Červeném Kostelci, kde došlo k náhlé zástavě oběhu ženy. Hasiči mají ve své výbavě AED přístroj, který v prvních minutách může zachránit život pacienta. Po příjezdu jednotek již na místě zasahovali záchranáři a přistával vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové. Hasiči asistovali záchranářům při resuscitaci pacientky. Po zajištění základních životních funkcí pomohli s jejím transportem do vrtulníku.

Územní odbor Trutnov
trutnov.png

Člen jednotky dobrovolných hasičů z Úpice vyjel v 16:01 hodin na pomoc osobě s náhlou zástavou oběhu v ulici Pod Skalkou v Úpici. Jednalo se o tzv. first respondera z řad složek IZS a laiků, kteří jsou pečlivě vyškoleni v poskytování neodkladné přednemocniční péče. V případě naléhavé události jsou schopni se na základě výzvy od dispečinku záchranné služby dostat na místo určení rychleji než nejbližší posádka záchranné služby.

Územní odbor Jičín
Jicin.png

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková

HZS Královéhradeckého kraje