Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 5. duben 2017

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 5. duben 2017

Územní odbor Hradec Králové
hradec-kral.png

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou vyjely krátce po půlnoci k otevření domu v Hálkově ulici v Chlumci nad Cidlinou. Dveře byly otevřeny ještě před příjezdem první jednotky. Přivolaní záchranáři se snažili muže resuscitovat, ale oživovací pokusy byly neúspěšné.

K otevření bytu v Ječné ulici v Hradci Králové vyjeli v 11:56 hodin místní profesionální hasiči z centrální stanice. Oznamovatelka měla starost o člena rodiny, který se neozýval. Hasiči se do bytu dostali oknem a nikoho uvnitř nenašli. Uživatelka bytu přišla o něco později z nákupu.

Tři jednotky hasičů vyjely včera odpoledne k čerpání vody z bytového domu ve Štefánikově ulici v Hradci Králové. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena ve 12:59 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, dobrovolní hasiči z městské části Malšova Lhota a místní části Třebeš. Ještě před příjezdem hasičů byl uzavřen hlavní přívod vody. K úniku došlo z poškozeného potrubí rozvodu teplé vody ve stoupačkám v bytě ve druhém patře. V něm se v tu dobu nikdo nenacházel. Hasiči odpojili celý vchod od přívodu elektřiny a násilným způsobem se dostali do uzamčeného bytu, kde k havárii došlo. Z bytu o patro níže a společných prostor domu hasiči pomocí speciálních vysavačů odčerpali vodu a pomohli nájemníkům s vynesením mokrých věcí. Po odčerpání vody se všechny jednotky vrátily na základny. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská vyjela v 17:43 hodin k odstranění provozních kapalin z vozovky v obci Dobřenice. Olej unikl kvůli technické závadě na osobním automobilu. Hasiči zasypali látku sorbentem a očistili povrch komunikace.

K požáru osobního vozidla došlo včera večer v ulici Dubina v hradecké městské části Svinary. Na místo události vyjeli ve 21:47 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a místní dobrovolní hasiči. Požár v přední části vozidla zn. Opel se nejprve snažil hasit sám majitel. Požár lokalizovali krátce před desátou hodinou večer až přivolaní hasiči. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 20 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
rychnov-nad-kneznou.png

Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky byla ve 21:42 hodin přivolána záchrannou službou na pomoc osobě se zdravotními potížemi v části Kruhovka v obci Semechnice. Hasiči mají ve své výbavě automatizovaný externí defibrilátor, jehož použití v prvních minutách může být rozhodující. Při příjezdu hasičů již na místě zasahovali záchranáři, kteří prováděli resuscitaci. Ta byla úspěšná a hasiči po stabilizaci zdravotního stavu pomohli s transportem pacienta do sanity.

Územní odbor Náchod
nachod.jpg

Jednotka profesionálních hasičů z Náchoda vyjela ve 23:39 hodin k nouzovému otevření bytu v náchodské ulici Palachova. Podle oznamovatelky se uvnitř nacházeli dva lidé, kteří neotvírali a klíče nechali v zámku zevnitř bytu. Hasiči po otevření dveří našli uvnitř dvě spící osoby.

Územní odbor Trutnov
trutnov.png

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli v 09:00 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity z rodinného domu v ulici Oskara Nedbala v Trutnově.

Územní odbor Jičín
Jicin.png

Profesionální hasiči z Nové Paky vyjeli v 08:39 hodin k odstranění dlažebních kostek z kruhového objezdu v ulici Pražská v Nové Pace. Kostky z obrubníku kruhového objezdu poškodil projíždějící kamion. Správa a údržba silnic si zajistila úklid vozovky.

Jičínští profesionální hasiči byli ve 14:07 hodin přivoláni k dopravní nehodě, která se stala u obce Radim. Po srážce dvou osobních vozidel byli zraněni dva lidé. Oba byli ošetření a posléze převezeni záchrannou službou do nemocnice. Hasiči obě auta, která skončila na poli a v příkopu, zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

K nouzovému otevření bytu vyjeli ve 21:55 hodin profesionální hasiči z Jičína do Sokolovské ulice. Hasiči se do bytu dostali okénkem a uvnitř našli zraněnou osobu. Tu po ošetření záchrannou službou pomohli transportovat do sanity.

por. Bc. Martina Žahourková

HZS Královéhradeckého kraje