Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 6. duben 2017

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 6. duben 2017

Územní odbor Hradec Králové
hradec-kral.png

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela v 00:18 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla v obci Divec. Řidič Citroënu Berlingo z dosud nejasných příčin sjel do příkopu u bytového domu. Kvůli naklonění vozidla se řidič nemohl dostat ven. Hasiči museli rozbít okno u spolujezdce a řidiče vytáhli na speciální desce ven, kde ho předali do péče záchranné služby. Automobil zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

K otevření bytu v ulici Zámostí v Hradci Králové vyjeli v 08:40 hodin místní profesionální hasiči z centrální stanice. Uvnitř zůstala žena, která se kvůli zablokování dveří v předsíni nemohla dostat ven. Hasiči se za využití automobilového žebříku dostali oknem dovnitř a zpřístupnili byt.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli v 10:59 hodin přivoláni k otevření dveří rodinného domu v ulici 1. máje v Chudonicích. Hasiči přelezli plot od sousedů a do domu se dostali otevřenými dveřmi ze dvora. Uvnitř našli sedmdesátiletého uživatele bez známek života.

Ke střetu dvou osobních vozidel došlo včera odpoledne na křižovatce u obchodního centra v ulici Víta Nejedlého v Hradci Králové. Na místo události vyjeli ve 13:39 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Po příjezdu na místo zjistili, že došlo k nehodě osobních vozidel Smart a Škoda Fabia. Řidička prvního vozu utrpěla zranění a hasiči jí poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu záchranářů byla předána do jejich péče. Hasiči provedli protipožární opatření u obou vozidel a usměrňovali provoz na křižovatce. Po příjezdu Policie ČR se hasiči vrátili zpět na základnu. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli ve 20:13 hodin k hořícímu odpadkovému koši v parku u sportovní haly v ulici Víta Nejedlého v Hradci Králové. Hasiči nasadili jeden vodní proud a požár uhasili. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Ve 20:27 hodin vyjeli hasiči z centrální stanice Hradec Králové k nouzovému otevření bytu v ulici Labská kotlina v Hradci Králové. Uvnitř se měl nacházet starší pár, o který měli sousedé starost. Hasiči po příjezdu na místo zabouchali na dveře bytu a senior sám otevřel. Uživatelé nebyli zraněni a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
rychnov-nad-kneznou.png

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Týniště nad Orlicí vyjely v 09:03 hodin k hlášenému požáru sazí v komíně domu v ulici Dr. E. Beneše v Týništi nad Orlicí. Hasiči srazili žhnoucí saze a vybrali komínové těleso. Majiteli bylo doporučeno nepoužívat topidlo do doby revize odbornou osobou. Požár nenapáchal žádné škody na majetku.

Jednotka dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí vyjela ve 14:56 hodin k úklidu komunikace od provozních kapalin v ulici Chaloupkova v Kostelci nad Orlicí. Hasiči zasypali uniklý motorový olej z osobního vozidla Škoda Octavia sorbentem a očistili povrch vozovky.

K dalšímu očištění vozovky vyjeli kostelečtí hasiči na parkoviště u supermarketu v Kostelci nad Orlicí. Jednalo se o motorový olej, který unikl z neznámého vozidla. Hasiči zasypali olejovou skvrnu na ploše zhruba tři krát jeden metr sorbentem a očistili vozovku.

Územní odbor Náchod
nachod.jpg

Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda vyjeli v 17:38 hodin k hlášenému požáru v bytě domu v Bílé ulici ve Starém Městě nad Metují. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k připálení potravin na sporáku. Událost se obešla bez zranění a škody na majetku.

Územní odbor Trutnov
trutnov.png

Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem vyjela čtyři minuty po osmé hodině ráno na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity z rodinného domu v ulici Dvořákova ve Dvoře Králové nad Labem.

Čtyři jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a Hradce Králové, dále dobrovolných hasičů z Trutnova – Horního Starého Města a Hajnice vyjely v 08:32 hodin k hlášenému výbuchu s následnou destrukcí stavebních konstrukcí v areálu bývalého Texlenu v Horské ulici v Trutnově. Jednalo se o taktické cvičení jednotek požární ochrany.

Jednotka dobrovolných hasičů ze Žacléře vyjela v 16:28 hodin na výzvu záchranné služby na pomoc osobě se zdravotními potížemi do ulice Na Pilíři v Žacléři. Místní dobrovolní hasiči mají ve své výbavě automatizovaný externí defibrilátor. Ten použili i v tomto případě a prováděli do příjezdu pozemní a letecké záchranné služby oživovací pokusy u pacienta. Po příjezdu lékaře a záchranářů předali muže do jejich péče. Přes veškerou snahu a poskytnutou pomoc pacient na místě zemřel.

Územní odbor Jičín
Jicin.png

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Hořic a Jičína vyjely v 07:12 hodin k nehodě nákladního vozidla na hlavní silnici č. I/35. Za Konecchlumím ve směru na Hradec Králové sjel kamion do příkopu. Hasiči vyprostili bez použití hydraulického nářadí řidiče nákladního vozidla a předali ho do péče záchranné služby. Současně odpojili autobaterie a vyndali z kabiny propanbutanovou lahev s vařičem. K úniku provozních kapalin a nafty z nádrží nedošlo. Hasiči po dobu policejního vyšetřování usměrňovali v místě dopravu a po zadokumentování události Policií ČR se vrátili zpět na své základny. (foto: stanice Hořice)

Jednotka dobrovolných hasičů ze Sobotky vyjela na žádost záchranné služby na pomoc s pacientem v obci Roveň.

Jičínští profesionální hasiči byli v 19:56 hodin přivoláni k nouzovému otevření dveří rodinného domu v obci Kyje, kde bylo podezření na zdravotní indispozici uživatele. Hasiči museli rozbít skleněnou výplň dveří, aby se dostali do domu. Uvnitř nikoho nenašli. Uživatel se později dostavil na místo události.

por. Bc. Martina Žahourková

HZS Královéhradeckého kraje