Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje v pondělí 5. června 2017

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje v pondělí 5. června 2017
HK.png
Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města nad Cidlinou byli v 1:59 přivoláni do budovy v ulici Palackého v Chlumci z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednotky průzkumem na místě zjistily, že se jednalo pouze o planý poplach.

Královéhradečtí profesionální hasiči ze stanice Pražská vyjeli v 8:12 k dopravní nehodě dvou osobních automobilů a čtyřkolky, která se stala v ulici Zelená v Hradci Králové. Jedna zraněná osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Silnice byla po necelou hodinu neprůjezdná. Jednotka vozy odstranila mimo vozovku a místo předala Policii ČR.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Černilova byli v 10:12 přivoláni na silnici mezi Černilovem a Slatinou k zakouření nákladního automobilu.  Řidič před příjezdem jednotek na místo použil hasicí přístroj. Jednotka vozidlo za pomoci termokamery zkontrolovala. Pravděpodobnou příčinnou byla závada na brzdové soustavě.

jiC.jpg
Územní odbor Jičín

NAC.jpg
Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Náchoda vyjížděli v 7:55 ke střetu dvou osobních vozidel, který se stal v ulici Kladská v Náchodě – Bělovsi. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, aby prohlédla dítě, které v jednom z vozů cestovalo. Nikdo nebyl zraněn. Jednotka zajistila místo události a vozidla odstranila mimo komunikaci

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce zasahovali dopoledne (ohlášeno 10:29) při čelním střetu osobního a dodávky. Nehoda se stala ve Slatině nad Úpou. Hasiči pomohli s transportem zraněné osoby do sanitního vozu. Došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu.

Profesionální hasiči z Dobrušky spolu s místními dobrovolnými hasiči byli v 11:15 přivoláni na žádost zdravotnické záchranné služby k otevření dveří do bytu v ulici Nádražní v Novém Městě nad Metují. Hasiči pomohli s transportem osoby do sanitky.

Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli ve 13:08 na Jakubské Předměstí k nehodě dvou osobních vozidel zn. Opel Zafira a Citroen C1. Ke zranění osob nedošlo. Únik oleje zasypala jednotka sorbentem a silnici uklidila. V místě řídili hasiči dopravu.

Jaroměřští profesionální hasiči byli ve14:40 přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo vozovku. Nehoda se stala na silnici č. 299 u obce nový Ples. Řidič vyvázl bez zranění.
 RchnK.png
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dobrušští profesionální hasiči pomohli v nočních hodinách (ohlášeno 3:12) s transportem pacienta z bytu v ulici Za Universitou v Dobrušce do sanitky.
 trut.png
Územní odbor Trutnov