Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ve čtvrtek 25. května 2017

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

26.05.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ve čtvrtek 25. května 2017

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 25. května 13 událostí.

hradec-kral.png

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjížděli v 10:50 k otevření bytu do ulici Na Zahrádkách ve Věkoších z důvodu obav příbuzných o život majitele bytu. Jednotka pomocí lezecké techniky vnikla do bytu přes balkon. V bytě se nikdo nenacházel.

pozar-Trebechovice.jpg

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a třebechovičtí dobrovolní hasiči byli v 15:09 přivoláni do ulice Na Kopečku v Třebechovicích pod Orebem k požáru zahradního domku. Jednotky na likvidaci požáru nasadily dva proudy C. V domku se nacházela propanbutanová lahev, kterou hasiči po ochlazení vynesli ven z objektu. Ochlazován byl také přilehlý přístřešek se dřevem. Škoda byla odhadnuta na 10 tis. Kč., uchráněn byl majetek v téže hodnotě. Pravděpodobnou příčinnou vzniku požáru byla nedbalost majitele.

DN-Kratonohy-(1).JPG

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli v 16:19 přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla a autobusu, která se stala na silnici I/11 v obci Kratonohy. Automobil skončil mimo vozovku, hasiči na něm provedli protipožární opatření. Jednotka poté uklidila komunikaci. Ke zranění osob nedošlo.

Požár suchého roští uhasili po 21. h (ohlášeno 20:56) v Plačicích profesionální hasiči z Hradce Králové.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjížděli ve 21:57 k požáru odpadkového koše do ulice Mýtská. Požár byl ihned uhašen.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli ve 23:54 přivoláni do Gajerových kasáren k dopravní nehodě osobního automobilu. Řidič, který narazil do vjezdové brány, z místa ujel. Jednotka ve spolupráci s Policií ČR uklidila bránu a strhla narušený sloupek.

Jicin.png

Územní odbor Jičín

Novopačtí profesionální hasiči byli v 7:56 přivoláni na žádost Policie ČR k otevření domu do Karlova. Jednotka byla cestou k zásahu odvolána. Majitel budovu otevřel, muž uvnitř byl v pořádku.

nachod.jpg

Územní odbor Náchod

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Náchod nezasahovaly u žádné události.

rych-nK.jpg

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Rychnovští profesionální hasiči otevírali odpoledne (ohlášeno 15:39) byt v ulici Na Trávníku v Rychnově nad Kněžnou. Uvnitř na zemi ležela starší žena. Po prvotním ošetření zdravotnickou záchrannou službou snesli hasiči seniorku do sanitního vozu a byla odvezena do nemocnice.

Několik skvrn oleje likvidovali po 18. h (ohlášeno 18:34) dobrušští profesionální hasiči v ulici Javorová v Dobrušce.

trutnov.png

Územní odbor Trutnov

Ke střetu dvou vozidel značek Škoda Fabia a Opel Corsa vyjížděli v 11:09 vrchlabští profesionální hasiči. Nehoda se stala v ulici Slovanská ve Vrchlabí. Komunikace byla průjezdná jedním pruhem, hasiči zde řídili dopravu. Jednotka provedla na vozech protipožární opatření odpojením autobaterií. Došlo k úniku oleje a chladicí kapaliny. Hasiči skvrnu zasypali sorbentem a místo uklidili. Nikdo nebyl zraněn.

Profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice byli v 11:09 přivoláni do Velkého Vřešťova k úniku oleje. Skvrnu v délce přibližně 300 m hasiči zasypali sorbentem a komunikaci očistili.

Profesionální hasiči z Vrchlabí spolu s dobrovolnými hasiči z Hostinného byli přivoláni do obce Hostinné k osobnímu vozidlu, se kterým jeho řidič vyjel mimo komunikaci do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele