Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje večer, 28. června 2017

29.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje večer, 28. června 2017
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic a dobrovolní hasiči z Třebše byli v 18:09 přivoláni k panelovému domu do ulice Hradecká v Hradci Králové. Oznamovatel nahlásil pětipatrovou budovu plnou kouře, bez viditelných plamenů. V jednom z bytů došlo k zahoření masa na plotně. Jednotky prostory odvětraly pomocí přetlakové ventilace. Majitel byl venku bez zranění. Škoda byla odhadnuta na 2 tis. Kč.
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice odstranili kolem 20. h (ohlášeno 19:47) tři spadlé stromy z komunikace mezi Vysokou nad Labem a Býští. Jednotka zlikvidovala také spadlý strom z vozovky za Pileticemi ve směru na Rusek (ohlášeno 20:18).
Novobydžovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou byli ve 20:22 přivoláni k odstranění větví ze silnice u Olešnice.
Územní odbor Jičín
Novopačtí dobrovolní hasiči likvidovali po 18. h (ohlášeno 18:00) vosí báň v meziposchodí domu v ulici U Studénky v Nové Pace.
Profesionální hasiči z Jičína byli ve 20:33 přivoláni k osobnímu vozidlu, se kterým jeho řidička vyjela do příkopu. Nehoda se stala na silnici mezi obcemi Vitiněves a Nemyčeves. Zraněná řidička byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli na vozidel protipožární opatření.
Profesionální hasiči z Nové Paky vyjeli ve 20:40 k odstranění stromu z komunikace u Pecky.
Územní odbor Náchod
Strom z vozovky v Křinicích odstranili krátce před 21. h (ohlášeno 21:14) broumovští profesionální hasiči.
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Územní odbor Trutnov
29 událostí zaznamenali profesionální a dobrovolní hasiči na královédvorsku mezi 20. a 23. h. Jednalo se převážně o odstranění spadlých stromů z komunikace. Likvidačních prací se účastnili trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Dubence, Bílé Třemešné, Hajnice a Žireče. Jednotky zasahovaly v širším centru Dvora Králové, ale také v Prkenném Dole, Jívce, Lipnici, Borovničce a dalších místech. Tři stromy odstranili také drážní hasiči z Nymburka a královédvorští profesionální hasiči. Stromy spadly na železniční trať poblíž nádraží v Sylvárově. Žádný vlak do stromů nenarazil.
Dobrovolní hasiči z Hajnice čerpali vodu ze zatopeného sklepa restaurace v centru Dvora Králové.
Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje