Zásahy hasičů od 27. do 29. ledna 2017

HZS Královéhradecký kraj

31.01.2017
Zásahy hasičů od 27. do 29. ledna 2017
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli v pátek 27. ledna 2017 v 01:35 hodin přivoláni k úniku plynu v jednom z domů v ulici Milady Horákové v Hradci Králové. Měření ve společných prostorách domu neprokázalo zvýšenou koncentraci plynu v ovzduší. Hasiči provedli průzkum a zjistili, že v jednom z bytů zůstal zapnutý plynový sporák, na kterém zhasnul plamen a unikal plyn. Hasiči vypnuli sporák a prostor bytu odvětrali.
 
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u vodní elektrárny Hučák, kde prováděli sběr uhynulého ptactva. Z ledové kry na řece odebrali do připravených pytlů uhynulou labuť a kachnu a předali je pracovníkům technických služeb. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel v Malšovické ulici v Hradci Králové. Na místo události vyjeli krátce po poledni profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové s rychlým zásahovým automobilem a cisternou. Osobní vozidlo Škoda Pickup skončilo na střeše. Svědci nehody pomohli řidiči ven, když převrátili vůz zpět na kola. Muže prohlédla přivolaná záchranná služba a ponechala ho na místě události. Hasiči zajistili vůz proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice byli v 15:14 hodin přivoláni k osobě hrozící skokem z okna v ulici E. Beneše v Hradci Králové. Při příjezdu hasičů komunikoval s osobou v okně policista, kterému se jí podařilo přesvědčit a odradit od jejího úmyslu. Osoba nakonec otevřela policistům a záchranářům dveře bytu. Hasiči se po zadokumentování události vrátili zpět na základnu.
 
Čtyři jednotky hasičů vyjely v sobotu 28. ledna 2017 ráno k hlášenému požáru přístavby u rodinného domu v ulici Františka Žaloudka v hradecké městské části Svobodné Dvory. Na místo události vyjeli v 07:57 hodin královéhradečtí hasiči ze stanice Pražská a centrální stanice, dále dobrovolní hasiči z hradeckých městských části Plácky a Plačice.
Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v obytném prostoru zděné přístavby, kde se v tu dobu nikdo nenacházel. Obyvatelé domu byli v tu dobu v rodinném domě. Požár zasáhl a zničil místnost, kde se nacházela krbová kamna. Další prostory byly poškozeny zplodinami hoření. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 08:18 hodin. Následně museli rozebrat prostor mezistropu kvůli skrytým ohniskům. Požár zlikvidovali krátce před desátou hodinou dopoledne. Hmotná škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí pět milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.
 
Ani v sobotu se hasiči nevyhnuli sběru uhynulých ptáků na řece u vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. V místě provedli vytažení dvou uhynulých labutí. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli v sobotu ve 13:39 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Osobní vůz zn. Ford vyjel v hradecké ulici Husova mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě se zranili dva lidé, kterým hasiči do příjezdu záchranářů poskytli předlékařskou pomoc. Následně byly obě osoby převezeny záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli u vozidla protipožární opatření a odpojili autobaterii. Na místo se dostavili pracovníci technických služeb, kteří zabezpečili poškozený sloup. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
V neděli 29. ledna 2017 v devět hodin dopoledne vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové k nahlášené skvrně na řece Orlici na Slezském předměstí v Hradci Králové. Hasiči provedli průzkum hladiny a zjistili, že se nejedná o znečištěnou řeku, nýbrž o bio materiál pod zamrzlou hladinou. Jednalo se o planý poplach a jednotka se vrátila zpět na základnu.
 
Čtyři jednotky hasičů byly v 10:09 hodin přivolány k ohlášenému dýmu vycházejícího z lesa u obce Libčany. Na místo vyjely obě královéhradecké jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice a stanice Pražská, dále dobrovolné jednotky z Lhoty pod Libčany a Libčan. Po příjezdu na místo určení bylo zjištěno, že se nejedná o požár lesa, ale o páru vycházející z technologie napařování dřeva v jedné z firem. Jednotky nezasahovaly a vrátily se zpět na základny.
 
K požáru fasády domu v Severní ulici v Hradci Králové vyjeli v neděli v 10:14 hodin místní profesionální hasiči z centrální stanice. Po příjezdu na místo události byl na domě zjištěn ohořelý kus fasády o rozměrech zhruba deset krát deset centimetrů. Hasiči poškozené místo zkontrolovali termokamerou a vrátili se zpět na základnu.
 
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky byla v pátek 27. ledna 2017 v 16:38 hodin přivolána k nouzovému otevření bytu v ulici Domašínská v Dobrušce. Hasiči se do bytu dostali násilným rozbitím balkónových dveří. Uvnitř nalezli osobu bez známek života.
 
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly v sobotu 28. ledna 2017 u žádné události.
 
V neděli 29. ledna 2017 krátce před pátou hodinou ráno vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou k dopravní nehodě osobního vozidla u místní nemocnice. Osobní vůz skončil po nehodě na střeše a jedna osoba zraněna. Tu si převzala záchranná služba do své péče. Hasiči převrátili vozidlo zpět na kola a odpojili autobaterii. Po zadokumentování události Policií ČR pomohli s naložením automobilu na odtah. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
 
Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky byla v neděli před 15. hodinou přivolána k vyproštění osobního vozidla u obce Přepychy. Automobil skončil částečně v příkopu. Hasiči pomocí navijáku vyprostili vozidlo zpět na vozovku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
 
Územní odbor Náchod
Broumovští profesionální hasiči odstraňovali v pátek 27. ledna 2017 dopoledne rampouchy z městských budov v ulici Dělnické domy v Broumově.
 
Profesionální hasiči z Náchoda byli v 17:30 hodin přivoláni k otevření bytu v ulici Na Hamrech v Náchodě. Po otevření dveří se jednotka vrátila zpět na základnu.
 
V sobotu 28. ledna 2017 v 08:20 hodin vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře k nouzovému otevření bytu na Masarykově náměstí v Jaroměři – Josefově. Uvnitř se nacházela zraněná osoba, kterou si po otevření bytu převzala do své péče přivolaná záchranná služba.
 
Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla na silnici mezi Pulicemi směrem na Bohuslavice. Na místo události vyjeli v sobotu v 10:27 hodin profesionální hasiči z Dobrušky. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vozidlo skončilo v příkopu a částečně zasahuje do vozovky. Hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečili vůz proti úniku provozních kapalin.
 
Pět jednotek hasičů bylo v sobotu večer přivoláno na pomoc při pátrání po dvou pohřešovaných osobách na Náchodsku. Profesionální hasiči z Náchoda, Broumova, dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují, Broumova a Adršpachu se mělo zapojit do pátrání po osobách, které se ztratily v oblasti Teplických skal. Obě nezraněné osoby byly nalezeny při vstupu do skal. Jednotky se následně vrátily zpět na své základny.
 
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Náchod nezasahovaly v neděli 29. ledna 2017 u žádné události.
 
Územní odbor Trutnov
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyjeli v pátek 27. ledna 2017 ve 13:44 hodin na pomoc řidiči nákladního vozidla, který uvízl ve sněhové závěji u silnice v Janských Lázních. Hasiči museli nejprve lopatami odházet sníh a následně tažným lanem vyprostili nákladní automobil zpět na vozovku.
 
Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem byla v sobotu
28. ledna 2017
v 19:02 hodin přivolána k otevření domu v Lipové ulici ve Dvoře Králové nad Labem, kde měl zůstat zapnutý sporák. Po otevření dveří a kontrole domu se informace o zapnutém spotřebiči nepotvrdila.
 
Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 29. ledna 2017 večer u požáru v supermarketu v Lánovské ulici ve Vrchlabí. Na místo události vyjeli ve 21:42 hodin profesionální hasiči z Vrchlabí a liberecké Jilemnice, dále dobrovolní hasiči z Vrchlabí 3 – Podhůří. Při příjezdu jednotek na místo události byli všichni lidé z obchodu evakuováni. Hasiči provedli průzkum a zjistili, že někdo úmyslně založil požár na toaletě. Celý prostor odvětrali a zkontrolovali. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na sedm tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
 
Trutnovští profesionální hasiči pomáhali v neděli před půlnocí záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Sluneční stráň ve Svobodě nad Úpou.
 
Územní odbor Jičín
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky a Jičína odstraňovaly v pátek
27. ledna 2017
rampouchy ze střechy Městského kulturního střediska v ulici F. F. Procházky v Nové Pace.
 
Profesionální hasiči z Hořic a Jičína zasahovali v pátek před polednem u dopravní nehody dvou vozidel v obci Konecchlumí. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli zajištění obou havarovaných vozidel proti požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)
 
V sobotu 28. ledna 2017 krátce před jednou hodinou ranní byli profesionální hasiči z Jičína přivoláni na pomoc řidiči nákladního vozidla, který uvízl v kopečku v Soudné ulici v Jičíně. Hasiči pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli vůz s přívěsem na rovnou komunikaci.
 
Jičínští profesionální hasiči otevírali dveře bytu v ulici Přátelství ve Valdicích, kde se nacházela zraněná osoba. Ta byla po otevření bytu předána do péče záchranné služby.
 
Tři jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky, dobrovolných hasičů z Nové a Staré Paky byly v neděli 29. ledna 2017 ve 12:16 hodin přivolány k údajnému požáru sazí v komíně rodinného domu v Lomnické ulici v Nové Pace. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach. Jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.
 
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli ve 13:39 hodin na pomoc muži, který se nemohl dostat ze střechy domu v ulici J. Š. Kubína v Jičíně. Muž odhazoval sníh ze střechy a poté už nemohl slézt na zem. Hasiči ho zachránili pomocí automobilového žebříku.
 
Čtyři jednotky profesionálních hasičů z Jičína, dobrovolných hasičů z Jičína, Starého Místa a Hlásné Lhoty vyjely ve 21:52 hodin k hlášenému požáru sazí v komíně domu v Podhradí. Hasiči pročistili komínové těleso a zakázali uživateli jeho používání do doby kontroly odbornou osobou.
 
 
 
 
 
por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje