Zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji 24.2.2022

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

25.02.2022 | Královéhradecký kraj
Zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji 24.2.2022

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 24. 2. 2022 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Smidary – požár – 15:04

Čtyři jednotky hasičů byly vyslány do Smidar, kde mělo dojít v blízkosti kotle k požáru ve sklepních prostorech v bytovém domě. Hasiči požár rychle lokalizovali a odvětrávali prostory. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu před 16. hodinou. Jedna osoba se zřejmě nadýchala zplodin hoření, do péče si ji převzala zdravotnická záchranná služba. Škoda byla vyčíslena na necelých 30 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 200 tisíc korun. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Na místě zasahovaly profesionální jednotka ze stanice Nový Bydžov a JSDH Smidary, Skřivany, Nový Bydžov.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 10:54

Na silnici č. 284 ve Štikově zasahovali profesionální hasiči ze stanice Nová Paka u dopravní nehody osobního vozidla, jedna osoba byla zraněna. Hasiči odpojili u auta akumulátor, po policejním zadokumentování vyprostili vůz pomocí navijáku z příkopu zpět na cestu.

Hořice – požár – 17:40

Profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic vyjeli k ohlášenému požáru sazí v komíně do části Březovice, při jejich příjezdu už nebylo plamenné hoření viditelné. Jednotky zkontrolovaly spalinové cesty a monitorovaly komín pomocí termokamery. Saze srazili hasiči pomocí kominického nářadí a komín vyčistili. Při události nedošlo ke škodě na majetku.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – požár – 05:49

Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda likvidovali požár osobního automobilu v ulici Řezníčkova. Jednalo se o vozidlo značky Škoda Octavia, příčinou vzniku požáru byla technická závada. Škoda byla vyčíslena asi na 50 tisíc korun.

Jaroměř – technická pomoc – 07:01

Profesionální hasiči z Jaroměře byli přivoláni k případu, kdy mělo dítě kolem krku dětskou redukci na záchodové prkénko, kterou už ale nebylo možné dostat přes hlavu zpět. Hasiči pomohli s uvolněním redukce, dítě bylo v pořádku a nezraněno. Za statečnost dostal malý hrdina od hasičů plyšového dráčka Záchranáčka.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – záchrana osob – 17:34

Místní dobrovolná jednotka vyjela na žádost ZZS, aby pomohla při ošetření osoby se zdravotními komplikacemi.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 14:07

Profesionální jednotka hasičů z královédvorské stanice pomohla s odstraněním následků po dopravní nehodě dvou osobních vozidel na nábřeží Benešově. Hasiči pomohli s naložením jednoho auta na odtah, druhé odklidili mimo vozovku. Silnici pak očistili od střepů a úlomků z vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová

HZS Královéhradeckého kraje