Zásahy hasičů ze dne 1. února 2017

02.02.2017
Zásahy hasičů ze dne 1. února 2017
Územní odbor Hradec Králové
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou byly včera v 06:18 hodin přivolány k hromadné nehodě na silnici č. I/11 mezi Hradcem Králové a Chlumcem nad Cidlinou. U obce Roudnice se postupně srazila čtyři nákladní a dvě osobní vozidla. Při nehodě byli dva lidé zraněni a převezeni záchrannou službou do nemocnice. Po nehodě skončil jeden kamion v poli, stejně tak jedno z havarovaných osobních vozidel. Další nákladní vůz s přívěsem zablokoval celou šíři vozovky. Hasiči provedli protipožární opatření u jednoho z osobních vozidel a jímali unikající pohonné hmoty z havarovaného kamionu. Po zajištění všech vozidel hasiči zasypali povrch vozovky sorbentem a místo předali Policii ČR k dalšímu vyšetřování. (foto: stanice HK – Pražská)

Bez zranění se obešla dopravní nehoda, která se stala včera o půl sedmé ráno na silnici u Nového Bydžova. Na místo události vyjeli místní profesionální hasiči, kteří vyprostili z příkopu havarovaného vozidlo.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Náchoda vyprošťovali v 10:42 hodin osobní vozidlo Volkswagen Passat z příkopu. Událost se obešla bez zranění.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce vyjely v 11:44 hodin k vyproštění osoby z kabiny porouchaného výtahu v ulici Gen. Kratochvíla v Červeném Kostelci. Kabina výtahu byla otevřena ještě před příjezdem hasičů.

Náchodští profesionálové otevírali v 15:32 hodin dveře bytu v ulici Hostovského v Hronově, kde zůstalo zamčené malé dítě. Hasiči provedli nouzové otevření dveří a dítě v pořádku předali matce.

Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře vyjela v 18:10 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacientky do sanity v ulici Na Studánkách v Jaroměři.

Územní odbor Trutnov
Trutnovští profesionální hasiči otevírali deset minut po deváté hodině dopoledne na žádost Policie ČR dveře bytu v ulici Železničářská v Trutnově.

Bez zranění se obešel střet osobního vozidla a autobusu MHD v místní části Volanov v Trutnově. Na místo události vyjeli ve 14:20 hodin místní profesionální hasiči. Ti odtlačili osobního vozidla od autobusu a zajistili ho proti požáru. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Jičín
Jičínští profesionální hasiči vyjeli v 01:36 hodin k vyproštění osoby z kabiny výtahu v ulici Dlouhá v Jičíně.

Požár na Jičínsku zničil garáž s vybavením a poškodil střechu rodinného domu

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve středu 1. února 2017 časně ráno u požáru rodinného domu v obci Březovice na Jičínsku. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena v 03:54 hodin. Operační důstojník na místo vyslal jednotky profesionálních hasičů z Hořic a Jičína, dále HZS podniku Čepro Cerekvice a dobrovolných hasičů z Hořic a Miletína.
Požár zasáhl hospodářskou část stavení, která navazovala na rodinný dům. Oheň zpozoroval a ohlásil majitel, který byl v tu dobu uvnitř domu i se svým synem. Oba se dostali bezpečně ven. Při příjezdu hasičů na místo hořela část stavení, ve které bylo zaparkované osobní vozidlo a uložena další výbava. Plameny zničily kromě automobilu také kompresor, soustruh a několik menších traktůrků. Oheň se rozšířil na krovy a střešní konstrukci rodinného domu. Hasičům se podařilo včasným a účinným zásahem zabránit jeho rozšíření do obytných místností domu. Požár dostali pod kontrolu v 04:50 hodin. Následně rozebrali zničenou střešní konstrukci, krovy a dohasili ohniska. Do ranních hodin na místě zůstala jedna jednotka dobrovolných hasičů, která prováděla dohled nad požářištěm. Požár byl zlikvidován čtyři minuty po desáté hodině dopoledne. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na jeden milion korun, uchráněné hodnoty na rodinném domě činí také jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.
(foto: stanice Hořice)

Jednotka profesionálních hasičů z Nové Paky byla v 18:43 hodin přivolána k vycházejícímu zápachu v ulici K Hájku v Nové Pace. Na místě mělo dojít k údajnému úniku neznámé látky. Hasiči provedli průzkum místa a kontrolní měření a nezjistila žádnou zvýšenou koncentraci látky v ovzduší. Na místo byli povoláni pracovníci čistírny odpadních vod a jednotka se vrátila zpět na základnu.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje