Zásahy hasičů ze dne 2. února 2017

03.02.2017
Zásahy hasičů ze dne 2. února 2017
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská vyjeli ve 13:20 hodin k otevření bytu v hradecké ulici Třešňová, kde se nacházela zraněná osoba. Hasiči se do bytu dostali oknem a zraněnou osobu předali do péče přivolaných záchranářů.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice otevírali v 18:10 hodin dveře bytu v ulici Kpt. Fechtnera v Hradci Králové. Jeho uživatelka nechala uvnitř zapnutý sporák. Po otevření dveří hasiči vypnuli spotřebič.

Obě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a stanice Pražská byly krátce před 20. hodinou přivolány k požáru trolejového vedení v Pouchovské ulici v Hradci Králové. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že doutná plastový kryt vyhybky na trolejové trati o velikosti zhruba 20 krát deset centimetrů. Pracovník dopravního podniku zajistil odpojení trakčního vedení a místo zkontroloval. Jednalo se o zahoření, které nezpůsobilo žádnou škodu na majetku.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli ve 21:27 hodin k požáru v kuchyni jednoho z bytů v ulici Švehlova v Hradci Králové. Ten byl uhašen ještě před příjezdem hasičů. Hasiči na místě zjistili již uhašenou pánev s olejem. Provedli kontrolu pomocí termokamery a vrátili se zpět na základnu.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky byla v 08:47 hodin přivolána k otevření bytu v ulici Čsl. armády v Dobrušce. Hasiči se do bytu dostali balkónovými dveřmi.

Také rychnovští profesionální hasiči otevírali dveře rodinného domu v obci Javornice.

Obě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky vyjely v 19:02 hodin k vyproštění autobusu, který uvízl v příkopu u obce Zákraví. Hasiči pomocí navijáku vyprostili autobus zpět na vozovku. Při události nebyl nikdo zraněn.

Územní odbor Náchod
Broumovští profesionální hasiči otevírali v devět hodin ráno garážová vrata u rodinného domu v obci Hony. Jeho majitel se kvůli poškozeným vratům nemohl dostat do garáže, kde zůstal zapnutý teplomet na propan-butan. Hasiči zpřístupnili garáž a teplomet odpojili.

Profesionální hasiči z Náchoda odstraňovali rampouchy ze střechy budovy v areálu místní nemocnice.

Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře odklízela sníh a rampouchy ze střechy základní školy v ulici Na Ostrově v Jaroměři.

Profesionální hasiči z Broumova byli ve 12:41 hodin přivoláni k otevření uzamčeného osobního vozidla Škoda Fabia, které zůstalo nastartované v ulici U Stěnavy v Broumově.

Územní odbor Trutnov
Jednotka dobrovolných hasičů ze Rtyně v Podkrkonoší vyjela s AED přístrojem na pomoc pacientovi v domově důchodců ve Rtyni v Podkrkonoší. Hasiči asistovali zasahující báňské záchranné službě při resuscitaci. Po obnovení základních životních funkcí byl pacient předán do péče záchranné služby a převezen do nemocnice.

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna likvidovali požár plastových kontejnerů u hotelu ve Špindlerově Mlýně.

Vrchlabští profesionální hasiči vyjeli v 19:21 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Pražská ve Vrchlabí.

Územní odbor Jičín
Jednotka profesionálních hasičů z Hořic vyjela v 09:11 hodin k záchraně osoby, pod kterou se prolomil led na Dobrovodském rybníku v Dobré Vodě u Hořic. Jednalo se o prověřovací cvičení jednotky, která si tak vyzkoušela záchranu tonoucí osoby.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje