Zemědělská budova celá vyhořela, škoda je v milionech korun

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

07.06.2021 | Teplice nad Metují/ Královéhradecký kraj
Zemědělská budova celá vyhořela, škoda je v milionech korun

Teplice nad Metují – požár – 6. 6. 20:42

Před nedělní 21. hodinou přijalo krajské operační a informační středisko hasičů hlášení o požáru zemědělské budovy v Teplicích nad Metují, části Javor. Starší budova byla rozdělena na část administrativní s kancelářemi a část skladovací, její rozměry jsou asi 30x20 m. Na likvidaci plamenů bylo nasazeno několik vodních proudů, využita byla také výšková technika. Zároveň bylo zřízeno čerpací stanoviště, aby byl na místě dostatek hasební látky.

Ve skladovací části objektu byly uvnitř haly uskladněny stroje a další různé materiály, včetně olejů a pohonných hmot. Pohyb uvnitř hořícího objektu byl pro hasiče nebezpečný. Vlivem požáru se část střešní konstrukce propadla, proto probíhal hasební zásah převážně z vnější části z boku budovy a pomocí automobilového žebříku. Při zásahu využívali hasiči dýchací techniku, zásoby lahví se vzduchem byly na místo události dováženy ze stanice Náchod a přijel také protiplynový kontejner z centrální stanice Hradec Králové. Jednotkám se podařilo lokalizovat požár chvíli po půlnoci, po jedné hodiny ranní se většina vracela zpět na základny. Na dohlídku nad požářištěm zůstali na místě dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují a Žďáru nad Metují. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Na místě byli přítomni také vyšetřovatelé, podrobné ohledání požářiště proběhne dnes. Vyšetřovatel hasičů přizval na místo vyšetřovací skupinu z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče, a to se specializací na elektro. Škoda, kterou plameny napáchaly na budově i uskladněných strojích, byla odhadnuta na asi 6 milionů korun.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Broumov, Náchod a Hradec Králové a JSDH Meziměstí, Police nad Metují, Teplice nad Metují, Adršpach, Bukovice, Jetřichov, Stárkov, Velké Petrovice, Žďár nad Metují. JSDH Broumov a Náchod držely zálohy na vlastních zbrojnicích pro případ jiné mimořádné události.

P Teplice nad Metují (1).jpg

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: Michal Fanta/HZS KHK