Zřejmě špatný stav topidla nebo kouřovodu způsobil požár přístavku

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

20.04.2017
Zřejmě špatný stav topidla nebo kouřovodu způsobil požár přístavku

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 19. dubna 2017 odpoledne u požáru přístavku rodinného domu v obci Martínkovice na Náchodsku. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena ve 14:20 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Broumova, dobrovolní hasiči z Martínkovic, Broumova a podniku Veba 01 Broumov.
17-04-19-Martinkovice-(1).JPG

 

Při příjezdu první jednotky na místo hořel přístavek u rodinného domu, kde byla nainstalována kamna s kouřovodem. Zřejmě kvůli špatnému technickému stavu topidla nebo kouřovodu došlo při topení k odskočení jiskry na palubkové obložení místnosti a následnému požáru. Ten se postupně rozšířil i na vedle přistavený dřevěný přístřešek o rozměrech zhruba dvanáct krát čtyři metry a pod ním zaparkovanou dodávku Peugeot Boxer. Hasiči dostali oheň pod kontrolu v 15:19 hodin. Při požáru se zranil majitel domu, který se snažil požár v první fázi uhasit. Odmítl však přivolání posádky záchranné služby. Požár se podařilo zlikvidovat krátce po 17. hodině.
17-04-19-Martinkovice.JPG
Majitel objektu vyčíslil škodu na majetku v celkové výši 500 tisíc korun. Z toho100 tisíc korun na zničeném vozidle, 100 tisíc korun na dřevěném přístřešku a 300 tisíc korun na poškozených oknech, omítce, elektroinstalaci a vybavení. Uchráněné hodnoty činí 1,240 tisíc korun. (foto: územní odbor Náchod)   

por. Bc. Martina Žahourková

tisková mluvčí

HZS Královéhradeckého kraje