AKTUALIZACE: Únik nebezpečných látek řeší hasiči v Hamru na Jezeře

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.11.2019 | Hamr na Jezeře/ Liberecký kraj
AKTUALIZACE: Únik nebezpečných látek řeší hasiči v Hamru na Jezeře

Dnes krátce po desáté hodině vyjížděli hasiči do Hamru na Jezeře, kde ve firmě, zabývající se likvidací nebezpečného odpadu, došlo při pracovní činnosti k úniku nebezpečných látek do ovzduší. Po příjezdu jednotek na místo provedli hasiči záchranu dvou osob z místa úniku NL a dále pomocí GDA měření přítomnosti a identifikaci nebezpečných chemických látek. V péči zdravotnické záchranné služby skončilo 8 osob, všechny byly umístěny do zdravotnických zařízení.  Na pozorování do zdravotnického zařízení bylo posláno také deset zaměstnanců zdravotnické záchranné služby, kteří byli při zásahu intoxikováni. Na místě zásahu zasahuje také chemická laboratoř  Kamenice. V okolí firmy se obyvatelům doporučuje nevětrat z důvodu nepříjemného zápachu. žádnému ze zasahujících hasičů se během zásahu nic nestalo. Případem se bude dále zabývat policie.

AKTUALIZACE:

9:00 hodin: Jednou z naměřených chemických látek v místě události byla kyselina sírová, jedná se však o kombinaci několika chemických látek. V tuto chvíli pokračuje měření a odebírání vzorků Chemickou laboratoří Kamenice. Výsledky měření budou poté předány k prošetření policii, která se bude případem dále zabývat.

autor: por. Bc. Lucie Hložková

foto: por. Bc. Lucie Hložková