Aktualizace: U požáru pivovaru ve Vratislavicích nad Nisou zasahovalo 10 jednotek

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.06.2020 | Vratislavice nad Nisou/ Liberecký kraj
Aktualizace: U požáru pivovaru ve Vratislavicích nad Nisou zasahovalo 10 jednotek

Dnes ráno krátce po čtvrté hodině ranní byl na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje nahlášen požár sladovny pivovaru v ulici Pivovarská ve Vratislavicích nad Nisou. Na místo události byly okamžitě vyslány jednotky 2. stupně požární poplachu. 

Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že požárem bylo zasažené 4.NP a střešní konstrukce. Postupně se však požár rozšířil také do 3.NP a zároveň i střechou ven. Z důvodu nutnosti zásahu v dýchací technice si velitel zásahu na místo povolal i technický automobil s chemickou výbavou pro doplňování tlakových lahví ze stanice Liberec. Hasební zásah byl veden třemi útočnými proudy, a to vnitřkem objektu a zároveň pomocí dvou kusů výškové techniky zvenku. Na místě události zasahovalo celkem 10 jednotek hasičů s počtem přibližně 15ks mobilní požární techniky.

Zamezit šíření požáru se hasičům podařilo v 5:45 hodin. Kvůli odvětrání prostor objektu a vysoké teplotě pod střechou jednotky rozebraly střešní konstrukci a dohašovaly ohniska požáru. Během zásahu došlo k lehčímu zranění dvou zasahujících hasičů.

Aktualizace v 14:40 hod: Požár hasiči zlikvidovali v 11:22 hodin. Příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci. Předběžná výše škody byla majitelem odhadnuta na 4 mil. Kč.

autor: por. Bc. Lucie Hložková, tisková mluvčí

FOTO: HZS Libereckého kraje
Zdroj: HZS Libereckého kraje