FOTO: Zasahovali jsme v Tanvaldu u požáru bývalého penzionu

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.09.2023 | Tanvald/ Liberecký kraj
FOTO: Zasahovali jsme v Tanvaldu u požáru bývalého penzionu
 

Jednotky z 3. stupně požárního poplachu vyjely dnes 15. září 2023 před sedmou hodinou ranní do Tanvaldu k požáru budovy bývalého penzionu v rekonstrukci. 

Při příjezdu prvních jednotek byl požár rozšířen do konstrukce celé střechy a některých částí pláště budovy. Velitel zásahu rozdělil místo zásahu na dva úseky a následně rozhodl o nasazení šesti proudů k likvidaci požáru. Použita byla z výškové techniky i lafetová proudnice.Foto

K efektivní koordinaci hasebních prací byl zřízen štáb velitele zásahu, který na místě mimořádné události podpořilo svým zázemím i vozidlo mobilního operačního střediska. Situaci a prostor nad místem události nepřetržitě monitoroval také dron s termovizí, který významně usnadňuje rozhodovací proces velitele zásahu.

V souvislosti se zásahem evidujeme čtyři zraněné osoby, z toho tři dělníky a jednoho hasiče, pod kterým se propadla nestabilní konstrukce. Hasič byl ošetřen v nemocničním zařízení a velitel zásahu následně ukončil hasební práce uvnitř budovy s ohledem na bezpečnost zasahujících. Nestabilní a padající střešní konstrukce zasažené požárem hasiči dále rozřezávali a hasili vnější zásahovou cestou pomocí dvou automobilových žebříků a dvou speciálních zařízení pro řezání vodním paprskem CCS Cobra. Hasební voda byla na místo dopravována kyvadlově z hydrantové sítě. Dostatek tlakových lahví do dýchacích přístrojů byl zajištěn v nedaleké hasičské stanici Tanvald.

Během poledne hasiči požár lokalizovali, štáb velitele zásahu ukončil svou činnost a některé jednotky se vrátily do svých dislokací. Zásah však stále probíhá a odhad trvání dle velitele zásahu bude až do večerních hodin s ohledem na složitost konstrukcí. Následně bude proveden dohled nad požářištěm.

Zasahující jednotky: HZS CHS Jablonec nad Nisou, CHS Liberec a HS Tanvald. Dobrovolné jednotky obcí Tanvald − Šumburk, Horní Tanvald, Desná, Velké Hamry, Kořenov − Příchovice, Harrachov, Pěnčín − Huť, Smržovka město a Jílové u Držkova.

Foto a text: npor. Jan Přerovský,
zastupující tiskový mluvčí HZS LBK


Zdroj:: HZS Libereckého kraje

 

Foto