Hasiči i svědci nehody zachraňovali vážně zraněného muže

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.07.2019 | Skřipov/Liberecký kraj
Hasiči i svědci nehody zachraňovali vážně zraněného muže

V pátek 28. června (ohlášeno ve 14:29 hodin) byli profesionální hasiči ze stanice Doksy společně s profesionální i dobrovolnou jednotkou z Bělé pod Bezdězem voláni k dopravní nehodě, při které narazila dodávka na komunikaci I/38 v části obce Žďár do stromu.

Již v ohlášení měli hasiči informaci, že je muž ve vozidle zaklíněný. Nezbytným pomocníkem hasičů tak bylo hydraulické vyprošťovací zařízení, pomocí kterého ho dostali ven. „Zaklíněný muž utrpěl mnohočetná poranění dolních končetin a devastující poranění obličeje. Po vyproštění muže jednotky spolupracovaly na jeho ošetření. Následně provedly transport do vrtulníku LZS," popsal nprap. Ondřej Říha, velitel zásahu profesionálních hasičů stanice Doksy. Jak dodal, komunikace byla po dobu záchranných prací zcela uzavřena.

První pomoc poskytovali na místě ještě před příjezdem hasičů svědci dopravní nehody. „Vůz, který skončil po nárazu na boku, několik lidí přetočilo na kola, aby zraněný nevisel za bezpečnostní pás, který měl kolem krku. Lidé drželi vůz vlastními silami, aby nedošlo ke zpětnému převrácení," popsal detaily velitel zásahu. „Naše jednotka provedla po příjezdu stabilizaci dodávky vzpěrami stabfast, uzavření komunikace a protipožární zabezpečení," dodal.

Zásahy hasičů v těchto dnech ztěžuje teplé počasí, práce v zásahovém oblečení je pro ně extrémně obtížná. Hasiči ze stanice Doksy vyjížděli dnes po půl sedmé večer ještě k nehodě motocyklisty v Nedamově. Na místě události již zasahovala pozemní posádka ZZS LK, která měla zraněného ve své péči. Hasiči pomohli při ošetřování zraněného a provedli protipožární opatření.

Foto: HZS LK, stanice Doksy

Autor: Mgr. Zdenka Štrauchová