Hasiči likvidovali požár domu v Novém Boru na Českolipsku

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.02.2020 | Nový Bor/ Liberecký kraj
Hasiči likvidovali požár domu v Novém Boru na Českolipsku

Dnes v 10:40 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje hlášení o požáru sazí v komíně rodinného domu v Novém Boru.

Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů. Po příjezdu bylo hasiči zjištěno, že se jedná o objekt o dvou patrech a čtyřech bytových jednotkách. Požárem byla při příjezdu jednotek zasažena střecha a část domu. Hasební zásah zahájili hasiči okamžitě zevnitř i zvenku objektu. Do zásahu bylo nasazeno celkem pět vodních C proudů. Pomocí výškové techniky poté hasiči rozebrali střešní konstrukce a dohledávali skrytá ohniska. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu ve 12:47 hodin. Kompletně zlikvidovat se jim ho podařilo ve 12:55 hodin. Město Nový Bor poskytlo náhradní ubytování osobám bez přístřeší. Jednalo se o 16 dospělých, z toho 7 dětí. Příčina a výše škody je v šetření. Na místě zasahovaly profesionální jednotky z České Lípy spolu s dobrovolnými hasiči ze Cvikova, Nového Boru a Sloupu v Čechách.

Autor: por. Bc. Lucie Hložková
Foto: HZS LK