Hasiči se zúčastnili akce „S námi jen bezpečně"

HZS Liberecký kraj

Hasiči se zúčastnili akce „S námi jen bezpečně
hasic1.jpg
Neděle 28.dubna 2019 patřila před libereckým obchodním centrem Forum a Domem kultury akci S námi jen bezpečně. Na místě nechyběla technika složek IZS, tematicky zaměřené stánky záchranných složek či školení v první pomoci a zdravovědě.

ViewImage-(9).jpg
Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje představoval veřejnosti svůj rychlý zásahový automobil (RZA), který jezdí především k dopravním nehodám v Liberci a okolí. Na místě měli hasiči také svůj náborový stánek, kde byly zájemcům sděleny veškeré informace o tom, jak se stát hasičem.

ViewImage-(6).jpg

Děti našly zábavu v preventivně výchovném stánku, kde plnily soutěžní úkoly. Děti hledaly například nebezpečná místa v jednotlivých místnostech Domečku rizik, procvičily si čísla linek tísňového volání nebo odpovídaly na otázky z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

ViewImage-(11).jpg

Za správné odpovědi na ně čekaly drobné dárky. Stánek odhadem navštívilo 600 dětí, převážně z mateřských škol a prvního stupně základní školy. Za velkou návštěvností jistě stálo i krásné počasí.

Mgr. Zdenka Štrauchová Tiskový odbor HZS Libereckého kraje
Foto: HZS Libereckého kraje -  por. Mgr. Iva Michalíčková