Hasiči z Doks zasahovali u vážné nehody

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.07.2019 | Bezděz/Liberecký kraj
Hasiči z Doks zasahovali u vážné nehody

Dnes v dopoledních hodinách zasahovali profesionální hasiči z Doks společně se svými dobrovolnými kolegy u vážné dopravní nehody, která se stala na silnici I/38 u odbočky na Bezděz.

V 10:15 hodin bylo na tísňovou linku 112 oznámeno, že se zde čelně srazila dvě osobní vozidla, z nichž jedno se po nárazu převrátilo na střechu. Na místo byla povolána i jednotka HZS SČK ze stanice Bělá pod Bezdězem.

Hasiči po příjezdu ihned zajistili místo nehody a provedli průzkum, kterým zjistili, že se na místě nacházejí 2 zraněné osoby. Zraněným osobám hasiči poskytli společně ze ZZS první pomoc a následně je pomohli přenést do sanitních vozů. Poté hasiči provedli zasypání uniklých provozních náplní sorbentem. Po celou dobu zásahu a při vyšetřování dopravní nehody PČR byla komunikace zcela neprůjezdná. Krátce po 12. hodině se jednotky vrátily na své základny.

por. Bc. Daniel Mlčoch, DiS.
zástupce tiskové mluvčí
Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje