Hasiči ze všech krajů republiky chystají rekordní hasičskou fontánu

HZS Libereckého kraje/Žhavé události/Z regionů

Hasiči ze všech krajů republiky chystají rekordní hasičskou fontánu
100.jpg

Rok 2018 je rokem, kdy budeme oslavovat sté výročí vzniku samostatného československého státu. Na počest tohoto významného výročí se připravuje množství akcí, které ho budou připomínat. Hasiči se po staletí utkávají se dvěma nejvýznamnějšími přírodními živly, ohněm a vodou, a proto se rozhodli vzdát hold československému státu svým osobitým příspěvkem.

(1).jpg

Více než 1.000 hasičů ze všech krajů České republiky zamíří do hlavního města a na motivy Smetanovy symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast společně vytvoří největší hasičskou vodní fontánu na světě. V prostorách mezi Jiráskovým a Palackého mostem se řeka Vltava díky hasičským stříkačkám doslova vzedme do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvoří unikátní vizuální zážitek, kdy se před diváky odehraje světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku.

Vltava se v sobotu 2. června 2018 ve 22.00 hodin stane místem, kde dobrovolné jednotky hasičů za technické a logistické podpory profesionálních hasičů ovládnou gigantické množství vody a vytvoří unikátní umělecké dílo. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje plánuje úzce spolupracovat s jednotkami dobrovolných hasičů obcí, kteří se k účasti na akci přihlásí. Technická podpora bude spočívat například v zapůjčení velkokapacitního čerpadla Somati, které je schopno přečerpat až 8000 litrů vody za minutu. S logistikou pomůže evakuační autobus HZS LK.

Cílem organizátorů je představit práci hasiče tak trochu jinak a hrou vody, barev a hudby vytvořit dechberoucí podívanou pro všechny, kteří se 2. června u Vltavy sejdou.
Tiskový odbor  HZS Libereckého kraje