K požáru matrace v panelovém domě vyjely jednotky 2. stupně

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.01.2020 | Tanvald/ Liberecký kraj
K požáru matrace v panelovém domě vyjely jednotky 2. stupně

Krátce po jedenácté hodině večerní vyjeli včera hasiči v Tanvaldu k požáru bytu v 7. patře panelového domu.

Událost byla hasičům ohlášena krátce po třiadvacáté hodně a na místo byly okamžitě vyslány jednotky 2. stupně požárního poplachu. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jednalo o požár matrace. Poškozeny byly požárem také okolní plastové předměty. Kvůli silnému zakouření celého bytu byl nutný zásah v dýchací technice. Požár byl uhašen pomocí ručních hasicích přístrojů obyvateli domu. Hasiči pomocí termokamery zkontrolovali místo zásahu, zda se na některých místech neobjevují skrytá ohniska požáru a následně byt přirozeně odvětrávali. Příčina události a výše škody je v tuto chvíli v šetření. Na místě události zasahovalo pět jednotek hasičů. Profesionální jednotky Stanice Tanvald, Stanice Jablonec n Nisou a dobrovolné jednotky Velké Hamry, Desná a Tanvald-Šumburk.

Autor: por. Bc. Lucie Hložková

Foto: HZS LK