REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Kamion skončil převrácený na boku. Hasiči zasahovali kvůli hrozbě ekologické havárie

Řidič měl obrovské štěstí a vyvázl bez zranění. Zásah se však neobešel bez komplikací, protože z havarovaného vozidla unikaly provozní kapaliny v blízkosti vodního toku.

18.06.2026 | Košťálov/ Liberecký kraj
REKLAMA
REKLAMA
Jen málo chybělo a dopravní nehoda mohla mít mnohem vážnější následky. Převrácený kamion skončil na boku u silnice a hasiči se kromě samotného vozidla museli soustředit také na ochranu okolní přírody.

K nehodě došlo ve středu 17. června krátce před polednem na silnici II/283. Na místo vyrazili profesionální hasiči, kteří po příjezdu zjistili, že řidič je již mimo kabinu a neutrpěl žádná zranění.

Přesto nebylo vyhráno. Z poškozeného vozidla začaly unikat provozní kapaliny a v bezprostřední blízkosti nehody se nacházela říčka Oleška. Hrozilo proto znečištění vodního toku a následné ekologické škody.

Hasiči okamžitě provedli protipožární opatření, zabezpečili místo nehody a začali řešit únik kapalin. Současně usměrňovali dopravu, která byla nejprve vedena jedním jízdním pruhem.

Velitel zásahu si následně vyžádal vyprošťovací automobil. Právě díky jeho nasazení se podařilo těžký kamion bezpečně postavit zpět na kola a zabránit dalšímu úniku provozních látek.

Samotné vyprošťovací práce trvaly přibližně půl hodiny. Během této doby musela být komunikace zcela uzavřena. Po dokončení zásahu hasiči odtáhli havarované vozidlo mimo vozovku a mohli se vrátit zpět na základnu.

Událost opět ukázala, že při dopravních nehodách nejde jen o záchranu osob. Neméně důležitou součástí práce hasičů je také ochrana životního prostředí a zabránění dalším škodám.
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: HZS Libereckého kraje
Autor fotografií: HZS Libereckého kraje - poskytnuto HZS ČR
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
18.06.2026 Auto přivolalo pomoc samo. Řidič skončil po nehodě v péči záchranářů Vysoká rychlost, vůz mimo silnici a automatické tísňové volání. U vážné dopravní nehody zasahovaly na Děčínsku tři hasičské jednotky, záchranáři i policisté. Zobrazit článek
Z regionu
18.06.2026 Škoda 65 milionů korun. Požár v průmyslovém areálu zaměstnal hasiče na dlouhé hodiny Plameny, hustý kouř a škoda, která se vyšplhala do desítek milionů korun. Hasiči od včerejšího odpoledne zasahují u rozsáhlého požáru v průmyslovém areálu. Zobrazit článek
Z regionu
18.06.2026 Kamion skončil převrácený na boku. Hasiči zasahovali kvůli hrozbě ekologické havárie Převrácený kamion, unikající provozní kapaliny a řeka jen několik metrů od místa nehody. Hasiči museli jednat rychle, aby zabránili možnému znečištění životního prostředí. Zobrazit článek
Z regionu
18.06.2026 Tři kamiony se srazily na dálnici. Provoz musel být zastaven v obou směrech Řidiče na jedné z nejvytíženějších dálnic čekaly dlouhé kolony a komplikace. Na dálnici D11 došlo k nehodě tří nákladních automobilů, kvůli které musel být provoz zastaven v obou směrech. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru