Liberecký kraj zasáhl silný vítr

Liberecký kraj zasáhl silný vítr
lb.pnglibwerec-(1).jpg vitr-(1).png

5. 10. 2017 20:00 hodin
V souvislosti s výstrahou Českého hydrometeorologického ústavu zaznamenali hasiči v Libereckém kraji prozatím 31 událostí. Ve všech případech jde o spadlé stromy. Hasiči motorovými pilami stromy rozřezávají a z komunikací je postupně odklízí. V tuto chvíli nemáme hlášeny žádné zraněné osoby.

Aktualizace 21:50 hodin:
Aktuální počet nahlášených událostí je 67. Nutno říci, že těchto bezmála 70 událostí jsme zaznamenali během 6 hodin. Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů  vyjíždí k popadaným stromům napříč celým Libereckým krajem.

Jedním ze zásahů většího rozsahu byl náraz vlaku do stromu, který poryv větru sfoukl do kolejiště, a to v obci Bělá u Staré Paky. Hasiči z poškozeného vlaku evakuovali 33 osob a zabezpečili pro cestující evakuační autobus. Nehoda se obešla bez zranění a pro tuto chvíli je doprava na trati omezena. Ani v souvislosti s ostatními událostmi nemáme hlášené žádné zraněné osoby.

Aktualizace 6. 10. 2017 8:00 hodin
V období 5.10. 17:00 hod. - 6. 10. 7:00 hod. zasahovali hasiči v Libereckém kraji 90x. Celkem zasahovalo 112 jednotek požární ochrany a bylo použito 120 kusů mobilní požární techniky. Počet událostí podle okresu se pohyboval v průměru 25 výjezdů na jednotlivý okres. Pouze v Územním odboru Jablonec nad Nisou byla frekvence výjezdů řádově o polovinu nižší než v Územních odborech Liberec, Semily a Česká Lípa.

df.png

Během sledované doby hodnotíme dvě události jako události většího rozsahu. Jedná se o dopravní nehodu železniční na trati 030 v obci Bělá u Staré Paky.
df.png
A dále o událost, kdy v obci Bozkov na Semilsku vítr poničil část střechy místní samoobsluhy. Hasiči střechu zakryli, místo zajistili a jako dohled zde zůstala jednotka místních dobrovolných hasičů, protože část střechy při pádu zasáhla elektrické vedení. Hasiči ve spolupráci s energetiky budou událost řešit ještě dnes v dopoledních hodinách.

por. Bc. Pavlína Bílková DiS.- HZS Libereckého kraje