REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Libereckým krajem se přehnaly silné bouřky

O uplynulém víkendu zasáhly Liberecký kraj velmi silné bouřky, které byli doprovázeny vydatnými srážkami a občasnými nárazy větru...

15.06.2020 | Liberecký kraj
REKLAMA
REKLAMA

O uplynulém víkendu zasáhly Liberecký kraj velmi silné bouřky, které byli doprovázeny vydatnými srážkami a občasnými nárazy větru. Na tyto nebezpečné jevy byla vydána výstraha ČHMÚ. Bouřlivé počasí mělo za následek zvýšenou zásahovou činnost jednotek požární ochrany. 

Celkem jsme od páteční 15-té hodiny do nedělních večerních hodin zasahovali u 83 událostí spojených s bouřkami a aktuálně platnými výstrahami. Bouřky a vydatné srážky, které byly často na jednom místě delší dobu rozvodňovaly místní toky, zaplavovaly garáže, sklepy a splavovaly bahno např. z polí na pozemní komunikace. Ve městech se jednalo o vodu zatékající ze střech do objektů, ucpané kanály, popadané větve a stromy, zaplavené podúrovňové garáže. Hasiči proto museli mnohdy vzít do rukou motorové pily, čerpadla, ženijní nářadí a pytle s pískem.

Pátek 12.6. 2020

V Horním Hanychově v Liberci došlo k pádu stromu na rodinný dům. Vzhledem k tomu, že na místě nešla ustavit výšková technika, ani jeřáb, museli lezci ze stanice Liberec strom postupně odřezávat a jednotlivé části stromu spouštět pomocí kladkostroje.

Sobota 13.6. 2020

Ve Skalici u České Lípy spadl vzrostlý smrk na kostel sv. Anny, ze kterého hasiči evakuovali 12 osob a následující den za pomoci výškové techniky strom odstranili.

Ve Sloupu v Čechách došlo po úderu bleskem k požáru chaty a na místě zasahovaly 4 jednotky. Předběžně stanovená škoda způsobená požárem je 100 000,- Kč a hasiči uchráněný majetek je v hodnotě cca 1 000 000,- Kč.

Neděle 14.6. 2020

Bouřky nejvíce řádily na Turnovsku, a to v obcích Troskovice, Hrubá Skála, Rovensko pod Troskami a dále na Semilsku. Hasiči prováděli přečerpávání vodních lagun, odčerpávání zaplavených sklepů, vyprošťování vozidel a odstraňování stromů z pozemních komunikací.

 

Okres Liberec – 28 událostí

Okres Semily – 31 událostí

Okres Jablonec nad Nisou – 14 událostí

Okres Česká Lípa - 10 událostí

 

.

autor: por. David Kořínek, DiS., zástup tiskové mluvčí

FOTO: HZS Libereckého kraje
Zdroj: HZS Libereckého kraje

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
15.09.2025 Nákladní auto se pšenicí skončilo v příkopu, hasiči zabránili úniku nafty Nehoda nákladního vozu u Kostelce nad Černými lesy si vyžádala zásah tří jednotek hasičů. Ti řešili únik nafty i riziko požáru, řidiče si převzala záchranná služba. Zobrazit článek
Z regionu
15.09.2025 Jedovatý kouř z hořící snídaně málem stál muže život, strážníci ho zachránili včas Byt se plnil kouřem z připálené snídaně. Strážníci dorazili dříve než hasiči a muže probudili. Jeden z nich se přitom nadýchal kouře a musel být ošetřen. Zobrazit článek
Z regionu
15.09.2025 Bouřky a silný vítr zasáhnou Čechy Odpoledne a večer zasáhnou Čechy bouřky s místními přeháňkami a nárazy větru. Meteorologové upozorňují na možné komplikace v dopravě a venkovních aktivitách. Zobrazit článek
Z regionu
15.09.2025 Letadlo sjelo z ranveje v Balicích: stovky cestujících evakuovány Po přistání v silném dešti sjelo letadlo Enter Air z ranveje v Balicích. Všichni cestující byli evakuováni, letiště bylo uzavřeno na několik hodin. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru