Na Kristýně zasahovali hasiči ze tří států

HZS Liberecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.08.2018
Na Kristýně zasahovali hasiči ze tří států

nahlaseni-pozaru.jpgV pondělí, 13. 8. 2018, před půl jednou odpoledne, byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ohlášen požár travního porostu v rekreačním areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou.

vitr.jpgKvůli poměrně silnému větru se požár rychle šířil po suché trávě směrem k lesu. Protože tou dobou, již téměř dvě hodiny, zasahovalo 19 jednotek hasičů u mimořádné události na Ještědu, požádalo operační středisko o přeshraniční pomoc hasiče z polské Wroclavi. Jednotka na místo dorazila s šesti cisternami. Díky kvalitní spolupráci hasičů v rámci Trojzemí, vyjeli do rekreačního areálu Kristýna na pomoc i hasiči z nedaleké Žitavy.

5829cscz.jpg  5829bscz.jpg

has887.jpgJednotky spojily síly a společně pracovaly na likvidaci požáru, který se mezitím rozšířil na plochu téměř 2 hektarů. Zřídila se dvě čerpací stanoviště. Jedno přímo na pláži ve stanovém kempu a druhé u studny nedaleko. Nasazeno bylo pět útočných proudů vody a ve 13:09 hod. hlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. I přes to jednotky dohašovaly skrytá ohniska požáru ještě několik hodin. Na své základny se vrátily před pátou hodinou odpoledne.

has-zdrav.jpgPři pokusu zastavit rychle postupující požár se dva zaměstnanci rekreačního areálu nadýchali zplodin hoření a hasiči je předali do péče Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

hasici-vuz1.pngZasahující jednotky: HZS LK stanice Liberec, JSDHO Hrádek nad Nisou, JSDHO Chotyně, FF Zitau, PSP Bogatynia, OSP Kopaczów, OSP Porajów, OSP Trójka, OSP Studniska, OSP Radomierzyce

Zdroj :

por. Bc. Pavlína Bílková DiS.- HZS Liberecký kraj