Noční požár dvou domů

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.08.2022 | Železný Brod/ Liberecký kraj
Noční požár dvou domů

Informaci o požáru domu v Železném Brodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ve čtvrtek 25. srpna ve 23:28 hodin. Na místo zásahu postupně dojely jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

Při příjezdu první jednotky byla požárem zasažena celá stavba a částečně střešní konstrukce sousedního domu. Hasiči pro zajištění dostatečného množství hasební vody zřídili dvě čerpací stanoviště (Železný Brod a Koberovy), dále natáhli více jak tři stovky metrů dopravního vedení se značným převýšením z důvodu nevhodného terénu pro příjezd a ustavení těžké techniky. Na hašení a ochranu blízkého domu byly nasazeny čtyři vodní proudy. Po lokalizaci požáru hasiči vyhledávali pomocí termokamery skrytá ohniska ve střešní konstrukci uchráněné stavby. Rozebírání konstrukcí a dohašovací práce pokračovaly až do ranních hodin.  Při zásahu hasiči z místa požáru evakuovali dvě 10 kg Propan butanové tlakové lahve. V souvislosti s událostí nedošlo k žádnému zranění osob. Předběžnou výši škody stanovil vyšetřovatel požárů na 2,5 mil. Kč a uchráněné hodnoty 2 mil. Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Na místě zasahovaly jednotky stanic HZS Semily a Jablonec nad Nisou a jednotky SDH obcí Železný Brod, Líšný, Železný Brod - Těpeře, Koberovy, Malá Skála, Železný Brod - Bzí, Pěnčín - Huť, Držkov.

Autor: nprap. Bc. Jakub Sucharda, zastupující tiskový mluvčí

Foto: HZS LK