Odřad Libereckého kraje – den čtvrtý

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.06.2021 |  Jihomoravský kraj
Odřad Libereckého kraje – den čtvrtý

Čtvrtý den byl opět v něčem stejný a zároveň úplně jiný. Za výrazného tepla jsme i tento den pokračovali v činnostech v obci Mikulčice. Opět jsme tomu tedy museli přizpůsobit pracovní tempo a hlavně dodržovat pitný režim. I přesto, že dnes byla veliká spotřeba krému na opalování, tak nyní je velký zájem o spreje na „popáleniny ze slunce“.

Dnešním standardem byla likvidace dřevního odpadu a stavební suti za využívání vanových kontejnerů a nosičů kontejnerů z výbavy našeho odřadu. Dále jsem se oproti předchozímu dnu vrátili k zakrývání střech pomocí plachet a latí a provizorním opravám střešních konstrukcí s využitím lezců HZS LK, ale i tesařů a pokrývačů v řadách části našeho odřadu z JSDHO Libereckého kraje. Některé činnosti, zejména odstraňování nestabilních částí stavebních konstrukcí provádíme i nadále pomocí vyprošťovacího automobilu (jeřábu).

Převážná část členů odřadu se však věnovala nakládce a odvozu suťi a to jak ručně, tak pomocí těžké techniky. Pomocí velkoobjemové CAS také provádíme zkrápění silnic, které je s ohledem na obrovské množství vznikajícího prachu zásadní.

Jako každý den od našeho příjezdu, i dnes vyrazili do terénu mezi místní obyvatele naši členové týmu posttraumatické péče. Díky tomu máme od obyvatel zpětnou vazbu, že naše práce je smysluplná a že si jí obyvatelé velice váží. Držíme jim palce.

Velitel odřadu

Foto: HZS LK