Odřad Libereckého kraje – den osmý

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.07.2021 | Jihomoravský kraj
Odřad Libereckého kraje – den osmý

Průběh sobotního rána v našem Base campu nijak nevybočoval z přirozeně fungujícího rytmu odřadu HZS LK. Okolo šesté hodiny všichni vstávají, dají si snídani, u které už se hasiči připravují na dnešní činnost a utvoří jednotlivé pracovní skupiny.

Ze včerejška nám zbyly dvě nedokončené náročné akce v podobě odstranění části poškozené střešní konstrukce na průmyslové hale a demolici patra řadového domu na hlavní ulici v Mikulčicích. Také jsme nabrali nové „akce“ v podobě kácení větrem poškozených stromů a úklid suti.

Velkoobjemová CAS ze stanice HZS Jablonec nad Nisou neúnavně zkrápí ulice Mikučic, protože prachu z demolic a rozebírání neubývá. Kontejnerové automobily odřadu HZS LK celý den vozí tuny všemožného materiálu na určené deponie. Vyprošťovací automobil asistuje u všech činností, kde je třeba něco přizvednout nebo ocelovým lanem přetáhnout. A do toho všeho 50 vytrvale pracujících hasičů odřadu HZS LK, kteří jsou hlavou a rukama všech těchto činností.

Velitel odřadu

Zdroj: HZS Libereckého kraje