Odřad Libereckého kraje – den třetí

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.06.2021 | Jihomoravský kraj
Odřad Libereckého kraje – den třetí

Dnes v ranních hodinách proběhlo střídání zasahujících hasičů v našem společném odřadu. V půl druhé ráno vyrazili hasiči ze stanice HZS Liberec s autobusem, dvěma dopravními automobily a velkoobjemovou CAS střídat své kolegy do obce Mikulčice. Všech padesát „čerstvých“ profesionálních i dobrovolných hasičů připravených vystřídat své kolegy se přihlásilo dobrovolně.

V šest hodin ráno, po příjezdu do Base Campu, se střídající hasiči ubytovali a vyložili humanitární materiální pomoc, kterou jsme přivezli. Materiál představoval zejména kolečka, lopaty, košťata, sekery, kladiva, hřebíky, plachty a další ženijní materiál. Následně kolegové připravení k odjezdu seznámili střídající hasiče s místopisem, přiděleným územím a plánovanými úkoly pro následující dny.  V současné době se stále provádí likvidační práce, vyklízení a odvoz suti nebo jeřábnické práce. Nakládání suti do kontejnerů často provádí hasiči ručně, a protože je velké vedro, vyžadují si tyto aktivity značnou spotřebu energie všech zasahujících.

Na místě aktuálně zasahují příslušníci HZS Libereckého kraje a členové JSDHO Bulovka, Český Dub, Desná, Dětřichov, Heřmanice, Hrádek nad Nisou, Karlovice, Raspenava, Semily, Skalice u České Lípy a Smržovka.

V dnešních dopoledních hodinách místo zásahu po čtyřdenním pobytu opustili hasiči z JSDHO Česká Lípa – Dobranov, Frýdlant, Jablonec n. N. – Kokonín, Jilemnice, Líšný, Rokytnice nad Jizerou a Stráž pod Ralskem.

Velitel odřadu

Foto: HZS LK